Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sír valakinek a babája evés...

Sír valakinek a babája evés után? Tápszeres, és most váltottunk.

Figyelt kérdés
7 hetes a pici fiam, sajnos tápszeres. Segítségetek kérném. Eddig a Milumil komfortot kapta, mert az kimondottan hasfájós babáknak van. Na attól fájt a hasa, és sok jött vissza belőle, még akár egy óra múlva is. Most váltottunk a Beba 1-es HA tápra. Első este jó volt, nagyon örültem, végre sikerült, vége a szenvedésnek. Na, a második nap, elkezdte, hogy evés után sír, és olyan hangot ad, mintha éhes lenne, de nem az.120 ml-be 4 kanál. (Ha megemelem az adagot, akkor is max.120-at eszik. Kipróbáltam. Nem csinálja sokáig, de szerintem nem normális minden evés után sírni?! Büfiztetem, mert azt hittem attól lehet, hogy beragadt egy büfi, jön is, de attól még sír. A hasa nem fáj, mert nem emeli a lábát, nem feszül be. Letettem a pelenkázóra, nevetgél, mosolyog, felveszem és megint sír. Nem hiszem, hogy a kézbevételtől, mert egyből kaja után elkezdi. Nem tart sokáig, mert kb.20 perc, és sikerül elaltatnom, (és alszik is, napközben 3 órákat, este 5-6órákat) de aggaszt a dolog. Lehet nem jó a tápszer neki? De eszi. és nem kell neki adnom napközben sem már a patikai görcsoldó cseppeket sem, míg a Milumilnál kellett. Ja, a 3 órát betartjuk, és este mivel alszik, és csak egyszer kel fel, így többet is. A széklete sötét zöld lett a Bebától, bár ezt írták a dobozon, hogy lehetséges. Jajj, ahány ember annyi félét mond, sajnos, legyen az védőnő, orvos, ismerős. Igaz, ez a 3. nap, hogy kapja. Lehet még szokni kell, vagy váltsunk megint? Vagy mi van? Segítségeket, tapasztalatokat megköszönném. Babamosolygós, jól alvós estét mindenkinek.:)

#tápszer #etetés #sírás #tápszerváltás.
2013. aug. 1. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:

ha nem kér még enni, tehát hagy a tápszerből, meg van büfiztetve mindig rendesen és lefektetve abbahagyja a sírást akkor én teljesen más okra gondolnék :)

pl. evés közben kimelegszik és eleve meleg van most, vagy összeizzadtatok, vagy még cumizna az üres üvegen (enyém azért balhézott sokszor, hogy nem cuppogtathatta a cumit, akkor kapott rendes cumit, 3 hónaposan...)

szóval próbálj ki mást is, nem csak a kaja miatt sírhat vagy hasfájás miatt, kis ösztönlény még :)

2013. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Reggelre csak romlott a helyzet! Már nem csak rémisztően zöld a széklete, hanem voltak benne fehér táp darabok is.Derékig összefosta magát, aztán beindult a görcs!Másfél óra küzdés, csepp, masszírozás, magzsák melegítés után végre sikerült megszüntetni. Ja, és ez is visszajön.Rosszabb a helyzet, mint a Milumilnál.... Igen, tudom, hogy lehet rengeteg dologtól, meleg,hideg, front, szeretetre vágyás, de sajnos azt nem hiszem, hogy minden etetés után gond lenne ezekkel. Most azt nem tudom, hogy vissza a Milumilhoz, vagy próbáljunk másikat. Ajánlották még a Humana Bébit.... Most lemegyek az "ártó" védőnőhöz, rákérdezek, bár csodálkoznék, hogy ha a "nagyon szépek vagytok"-on kívül más okos dolgot is mondana.Bárcsak megtalálnánk azt a tápszert, amitől jól érzi magát, és szereti. Sajnos tej nincs, de azért csak ennie kell, és a lehető legjobbat szeretném neki.Ma én is sírtam vele reggel. :(
2013. aug. 2. 07:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Milupa Fermentált tápszert, nekünk nagyon bevált.
2013. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma kipróbáltuk a Humana Fitt 1-et. Most a hétvégén adom azt, hogy szokja. Nem merek igazából váltani most, mert attól félek, hogy 2-3 nap alatt kap 4 féle tápszert, és attól görcsöl.A mai napunk nagyon keserves volt.Sírt rengeteget.Most elaltattam,nyugodt a légzése,alszik.Biztos a meleg is rájátszik, meg görcsöl is a pocak...Reggelre remélem lesz széklet.Azon is gondolkodtam, hogy elviszem hasi ultrahangra, biztos ami biztos.Délután voltak időszakok amikor mosolygott és nagyon jó kedve volt, de legtöbbször sírdogált.Olyan, mintha időszakonként belenyilallna a görcs.Most várunk, hátha szoknia kell a tápváltást.Én már nem tudom igazából mi tévő legyek...remélem jól ébred, és nincs nagy baj.
2013. aug. 2. 19:49
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Tudom régi a kérdés,de hátha nézi még valaki!

Ugyanebben a helyzetben vagyok,mint a kérdező!

7 hetes a kislányom,üvöltve sír minden evés után! Tápszeres, beba opti prot kap!

Az orvos nem akarja,hogy váltsunk!

De egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni,most már alig alszik valamit! Kíváncsi vagyok,hogy megoldódott e akkor ez az állapot?

Köszönöm

2023. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék megoldódott e. Minden evés után nyüglődik húzkodja a lábát és nem alszik
2023. dec. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!