Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell es milyen pohárból...

Hogy kell es milyen pohárból itatni az egészen piciket?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
tökéletes megoldás az úgynevezett "csőrös" pohár.
2008. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Lehet nyugodtan itatni cumisüvegből.Pont kisbabák számára lett kitalálva.A cumi és cumisüveg mizéria csak mostanában divat.A túlokosok szerint rossz irányba befolyásolja a szopást,ami szerintem nagy hülyeség.Én mindhárom gyerekemnek adtam,adok cumit is,cumisüveget is,és semmi hátrányunk nincs,és nem is volt belőle.Ellenben mikor megpróbáltam a kicsimet pohárból itatni,sima és csőröset is próbáltunk,majd megfulladt szegényke.Egy csomó levegőt nyel így itatva,aztán meg fáj a pocak.


Minden jót,üdv

2008. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csőröspohár pár hetes babának marhaság első válaszoló. Olvass!


Nem fontos cumisüveget használni. Nálunk már a kórházban megtanítják anyukát poharazni.Olyat válasz aminek kicsit kifelé görbül a karimája vagy mije.Emlékszel még a régi üvegkispoharakra amiből kávét szoktak inni? Mi olyat használunk, de bármely kispohár megteszi.

Itatni ugyaúgy kell mintha beteg felnőttet itatnál. Félig ülő helyzetben,hogy ne menjen sok félre.De majd látni fogod nagyon ügyesek és rájönnek a módjára.

Ha úgyérzed nem megy és nem akarsz cumiüvegezni akkor kiskanállal.Ezektől a módszerektől nem szokik le a ciciről, míg egy rosszul megválasztott cumisüvegtől könnyebben,hiszen ha nem kell dolgozzon nem is fog.

Jó babázást!

2008. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a cumisüveg (avent) kupakjából szoktam itatni a lányomat. Most 5 hetes, kb. 2 hetes korában próbáltam ki először nála. És lehet túlzásnak hangzik, de már az első alkalommal szépen ivott belőle (persze, a maga módján).
2008. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, lehet kispohár, vagy kiskanál. 2 hetes kislányom is kanálból iszik, ha szomjak 5-6 kanál vizet is megiszik.

TEgyél elé mindig előkét, sokat mellé fog köpni, de élvezni fogja:-)

2008. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a spárban bukkantunk rá arra a régi karcsúsított kávéspohárra ami az egyik válaszoló említ,sztem vasedényben islehet kapni,nem drága.Nekem a nagyim mondta -bölcsibe dolgozott és 4gyereket nevelt fel,hogy pár napos babákat meg lehet tanítani pohárból inni,Én elítélem a csőrős poharat sztem borzalom,és nem készteti a kicsit,hogy meg tanuljon inni rendesen.
2008. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni:

pohár legyen vastag falú, kényelmesen megfogható, normál átmérőjű.

ültessd a picit az öledbe úgy, hogy biztonságosan tartsd hátát és támasszd meg a fejét. a másik kezeddel óvatosan érintsd a szájához a poharat, és amikor kinyitotta a kis száját, akkor apró kortyonként mindig vissza vissza döntve a poharat próbáld itatni.

A picik még a pohárról, és a kanálról is inkább leszopogatják az italt, és nem kortyolnak még mint a nagyok. de lassan lassan meg tudjátok csinálni :)

A lényeg, hogy stabilan üljön 45-90 fokban a pici az öledben, és te is kényelmesen üljél.

inkább ez mint a cumisüveg. szerintem.

2008. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Én próbáltam a löttyingetést-kortyolgatást, hányás lett belőle.
2008. jún. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sima kávéspohár is tökéletes. 2 hós lányom abból kapta a vasadagját és soha nem is fogadta el utána a csőröst. 1 éves kora óta önállóan iszik pohárból. Ne szoktasd rá cumisüvegre, csőrösre ha nem muszáj.
2008. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"löttyintgetést-kortyoltatást" nem is értem, de ha úgy van ahogy elképzelem, nem csodálom, hogy hányás lett belőle.


Arra figyelni kell, hogy a pici a saját tempójában igyon. Már a kórházban is itatjk a pciciket ilyen módszerrel ahogy írtam hárommal ez előtt. a ciciből is elég nagyokat kortyol és le tudja nyelni. :)

Én ammondó vagyok, ha szomjas, fog (tudni) inni. a picik akkor buknak általában amikor túlették/itták magukat.

2008. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!