Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beleavatkoznátok a szomszédok...

Beleavatkoznátok a szomszédok életébe? 2 kisbaba szenved a felnőttek miatt.

Figyelt kérdés

Vékonyak a falak...minden áthallatszik...Anyuka apukát már kirakta, de a nagymama v. inkább dédi(?) még itt lakik. Állandó üvöltözés, dobálás, csapkodás....a két pici pedig csak sír és sír.....

Bejelenteném valahol, de nem akarom, hogy megtudják, én voltam. Nem akarok háborút. Csak sajnálom a gyermekeket, akik nem tehetnek semmiről.

4 hónapos kislány anyukája


2009. okt. 24. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tégy úgy, ahogy a szíved diktálja. Ha tényleg ilyen rossz azoknak a gyerekeknek, akkor megérdemlik, hogy akár ilyen áron is, de valaki figyeljen rájuk. A családsegítő szolgálatnál tehetsz bejelentést, névtelenül is.
2009. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
El kell döntened, hogy mi számodra a fontosabb: az, hogy te védve legyél, vagy az, hogy két kisgyerek sorsa jobbra forduljon. Úgyis kiderül, hogy te jelentetted be, én ezt vállalnám. Más kérdés, hogy mit tesz a gyámhatóság, először erről kéne érdeklődni. Valószínűleg nem rohannak elvenni az anyától a gyerekeket, ha ellátja őket.
2009. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem próbáltál még beszélni az anyukával? Nem kell rögtön letámadni, csak mint 2 kisgyerekes anyuka egy kicsit trécselni és akkor talán ki lehetne puhatolózni, hogy mi a baj a családban. Lehet, hogy apukát nem véletlenül rakta ki. Én nem hiszem, hogy egyből a gyámhatósághoz kellene fordulni, mert amíg gondoskodik a gyerekekről nem sok mindent fognak csinálni, és szerintem az is ki fog derülni, hogy te szóltál. Lehet, hogy anyukának csak pár kedves szóra és baráti tanácsra van szüksége, hiszen nem lehet tudni min ment keresztül.
2009. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ugyanaz a védőnőtök .Jelezd neki és majd ő intézkedik.
2009. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy kiderülne...

Ez a védőnős dolog nem rossz ötlet, bár a házban nem mindenkinek ugyanaz. De ő biztos tud intézni valamit.

Egyébként nem nagyon ismerem őket, egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor beszéltem vele. Ezért furcsa is lenne most a problémáiról kérdeznem.

2009. okt. 24. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Szólj a védőnőnek én is azt tenném. Valószínűleg nem tudnám hallgatni tétlenül a gyerekek sírását.
2009. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit körbepuhatolóznék, hogy egyáltalán mi a helyzet, az is lehet félreérted az egészet. Vagy annyira vékonyak a falak, hogy még azt is hallod, mit mondanak? Nem lehet, a gyerekek csapkodnak dobálóznak? Aztán le vannak szidva és utána sírnak?

Most csak azért kérdem ezt, mert nekem három pici babám van itthon és van, hogy amíg egy eszik a másik kettő üvölt, és nem tudok velük mit csinálni, sírnak, amíg sorra nem kerülnek. Az éhség nálunk nagy úr. Persze dobálózás csapkodás nincs itthon, de majd ha nagyobbak lesznek biztos lesz az is (mármint a gyerekek részéről, nem én fogok! )

2009. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Annyit le tudtam szűrni, hogy néha a nő bezárja a nénit a szobájába, gondolom kulcsra, ő pedig ordítozik, hogy nyissa ki. És kivehetőek a káromkodások is :( nagyon csúnyák, azt inkább nem írom ide...

Szerintem nem a gyerekekkel van itt a baj, bár néha biztos ők is rosszalkodnak, inkább a 2 felnőtt nem ért szót egymással.

2009. okt. 24. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!