Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kisfiamnak hogyan...

4 hónapos kisfiamnak hogyan kezdjem adni a bébiételeket?

Figyelt kérdés
Egy hete hogy nem szopizik,csak tápszert eszi meg(idáig is pótolni kelletett a tejet,mert nem volt elég),azt mondta a doki hogy kezdjem el sárgarépával,krunplival,almával etetni.Hogyan és melyikkel kezdjem?Mennyit adjak neki egyszerre?Déli evésnél adjam?Utánna kapjon még tápszert?Ti hogy csináltátok?Köszi előre is a válaszokat!
2009. okt. 24. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha anyatejes akkor sehogyan. Ráérsz 6 hónapos korától.
2009. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én almával kezdetm és csak a levét adtam neki először. Mivel a lányomnak tetszett az alma, ezért adtam neki 4-5 kanállal már az elején. Én két hétig csak almát adtam neki, most megpróbáltam a krumplit, de olyan undorral nézett rá, hogy jobbank láttam nem eröltetni.
2009. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3 napig almalé (reszelt almát műanyag teaszűrő passzírozd át), 3 nap baracklé, 3 nap sütőtöklé (ez elég 2 napig is, a boltban kapható Szentkirályi sütőtök bébiital). Mindegyikből 1. nap 2-3 kanállal, utána fokozatosan növeld az adagot. Ezzel elmegy 8-9 na. Utána ugyanezt a 3-mat pépesítsd és azt kapja, szintén 8-9 nap. Majd csak ezután jöhet a krumpli.
2009. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is almával kezdtük, de nem szerette a lányom. Így barackra váltottam. Eleinte pár kanál, majd 1 hét alatt eljutottunk oda, hogy egész adagot evett belőle. Ezután a barackhoz kevertem az új ízeket, először csak keveset, aztán egyre többet. Most már mindent mindennel keverek.

A gyümiket tízóraira próbáld, ha krumpli és társai a kezdő íz, akkor ebédnél próbáld, pár kanál és utána tápszer. Másnap már egy picit több zöldség utána megint tápszer. amennyit elfogad.:)

2009. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!