Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha a babák...

Mi történik, ha a babák megütik a feje lágyukat?

Figyelt kérdés

Mi bajuk lehet, és hogy néz az ki?

Nincs semmi baj, csak érdekelne.

Első babás anyuka vagyok és nem tudok erről semmit.

Előre is köszönöm.


2009. okt. 23. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nem angyon éles dologgal akkor tulképp semmi, nem úgy kell elképzelni, hogy ott a koponya csontok között, a bőr alatt egyből az agy van... nem kell féltened
2009. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

mivel alágy részen az agyat gyakorlatilag csak bőr fedi elég komoly sérülést ehet szerezni, ha pl. ráesik a pelenkázóról. agykárosodott is lehet, ezt hívtál régen agyalágyultnak, vagy ütődöttnek. a legtöbb esetben szonban a szülők erőszakos csekedete miatt sérül - sajnos. nyugi, ha szépen bánsz vele és sapkát adsz rá, vagy éled a normális életed és kicsit hozzáérsz nem lesz baj. autóbaleset, esés, vagy nagy ütés tud benne kárt tenni. a lgetöbb gyereknek egy és két éves kora között benő és már nem kell félteni.


amúgy a koponya 50 csontocskábóll áll a szüléskor, mert csak így tudja kipréselni magát szegény baba a szülőcsatornán, ezek mind egy-két éves korra forrnak össze. addig sérülékeny a baba feje, ezért is kell külön figyeni az autóban, hogy az ülésben a fejük is rögzítve legyen.

2009. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy megfogja, esetleg megnyomja valaki, nem lesz semmi baja. Az meg nagyon ritka, hogy egy baba pont a feje tetején üsse meg magát. A kutacs tényleg -legalábbis úgy veszem észre - sok kezdő anyukánál mumusként létezik. A természet nagyon jól kitalálta az embert, így tényleg nem kell emiatt aggódnod. a sapka meg nem túl jó ötlet, mert a babák a fejükön adják le a legtöbb fölösleges hőt és a sapka ezt meggátolja... védeni meg nem sokat tud egy erős ütéstől...
2009. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
második vagyok, én sem úgy gondoltam, hogy sapit kell hordani, de ha pl. azt adsz rá úgy nem tudsz kárt tenni benne, erre gondoltam....:-)
2009. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!