Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós baba már csak egyszer...

14 hós baba már csak egyszer szopizik naponta, este. Ha szeretném elhagyni, hogyan csináljam? Egyik nap még kap, a másik nap már nem, akkor ha még van tejem, azzal mi lesz?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra túl durva lenne. Egyébként is, nem értem, miért akarod elhagyni, amikor ez csak jót tesz neki, és még nagyon kicsi... :(

Ha mindenképpen el akarod hagyni, akkor csak fokozatosan, és a tejed is csökkenni fog, végül elapad.

2009. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokat szopik? Lehet, hoyg már csak keveset. Ha elég sokat, akkor lakasd jól tejjel, tápszerrel, kakakóval, s utána még kínáld egy pár korttyal. Majd egy-két hét múlva már azzal se.

A melledet le kell borogatni hideg vizes ruhával, s a folyadékfogyasztásodat lehetőség szerint korlátozni. Ha csomósodna, egy-két csöppnyit kifejhetsz, d esokat ne!

2009. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan kicsi.

"A tej majd magától is elapad, ha nem ürülnek ki a mellek. Ehhez az utolsó szoptatástól vagy fejéstől számítva min. 40 napra van szükség.

* ha csomós, feszül a mell, annyit ki kell fejni, amíg a feszülés megyszűnik,

* csökkentsük a sófogyasztást, de a folyadékfogyasztást nem kell mérsékelni,

* viseljünk kényelmes melltartót, amely jól alátámaszt és sehol sem szorít (szükség lehet a megszokottnál eggyel nagyobb méretűre is),

* alkalmazzunk hideg vizes borogatást,

* segíthet az összetört fejeskáposzta-levélből készült borogatás is, aminek tejapasztó hatása van,

* zsályatea fogyasztása felgyorsíthatja az apadás folyamatát."


Ezeket a babafalva.hu-n, a tej elapasztása cím alatt olvashatod el.

2009. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A káposztalevelet deszkára téve sodrófával hengergetve - mintha tészta lenne - úgy kell kicsit megtörni. Ettől nedves lesz, úgy kell a mellre tenni.


( Nekem az orvos még az orbáncos lábamra is ezt adta, és csak ez használt.)

2009. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Este kicsit szopizik, aztán elengedi, aztán megint kicsit szopzik, megint elengedi. Szerintem sokat nem szopizik. Szemműtétre készülök, azért szeretném abbahagyni.
2009. okt. 22. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én is 14 hósan hagytam abba a szoptatást, mert csak játszott közben.

Nyomkodta az orromat meg ilyenek.

Aztán éreztem, hogy tejem is csak igen pici van és egyik napról a másikra abbahagytam.

Máshogy nem is lehet abbahagyni!

14 hós elmúlt, augusztus 31-én szopizott utoljára, szeptember 1-jén már nem kapott.

De 12 hós korától tehéntejet adtam neki, pohárból, és így szépen szopi után ivott még tejet, aztán maradt a csak pohár, tehéntej.

Odafektettem magam mellé, hogy tudja az orromat "dudáltatni", a hancúr minden este megvan!

Most 15,5 hós

2009. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 15 hónaposan állt le. Akkor már 4 hónapos terhes voltam, nagyon nehezen sikerült. Akkor indult el és lekötötte hogy felfedezi a világot. Kereste sokáig, de az nem megy hogy egyik nap kap a másik nap nem. Ő nem érti hogy egyszer miért kaphat másszor miért nem. Csak drasztikus elvonással megy. Főleg ha napi egyszer cicizett.
2009. okt. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak hagyd abba, és kész.

Aztán borogasd. Így ahogy írták, már ha elvontad, ne add vissza!El fogja felejteni hamar.

Esetleg adj cumisüveget, hogy neki is legyen valami. Mond, hogy nincs már cici, csak cumi.Hogy nézze meg ti se ciciztek. És hogy ő már nagy gyerek.

2009. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!