Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom majd, hogy...

Honnan tudom majd, hogy adhatok már darabos ételt is a babámnak?

Figyelt kérdés
6 hónapos koráig csak szopizott, most már eszik délben főzeléket, du.meg gyümölcsöt. Tegnap rosszul turmixoltam le a szilvát, maradt benn egy "nagyobb" gyümölcshús, és öklendezve köpte ki.Azt hittem megfullad. Mikor lehet/kell darabos ételekkel is kínálni? Most 7 hónapos.
2009. okt. 22. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Darabosat akkor kaphat, ha már van legalább egy pár rágófoga. Tudom, sokan nem így gondolják, de gondolj bele, hogy enélkül nem is tudja rendesen megrágni, mert az íny nem helyettesíti, csak részben. Utána meg jönnek a problémák...

Egyébként a későbbiekben, majd ha elkezded a darabosat, akkor is lehetnek ilyen öklendezések eleinte, hiszen teljesen szokatlan lesz neki.

2009. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Majdcsak megtanulja. Holnaptól már lehet. Még meglepődött először.

Adj neki egy szikkadt kiflivéget(felügyelettel)

Eddig azt hitte a kaja csak folyékony vagy pépes lehet. Rá fog jönni hamar.

Nem kell megijedni. Védik őt a reflexei.

esetleg adj zöldborsót , ha már fel tudja csipegetni. Hadd rakja maga a szájába. Saját tempóban.

Ha adsz neki eg ykis darabka ételt a pép közt , akkor szólj előre, mutasd meg: Nézd babba, itt egy darabka! Megeszed? Harapd meg!

Persze, nem érti, de észre veszi, hogy most valami más jön. Vagy adj egy kis babapiskótát, kipróbálni. Nem baj, hogy miből készült, úgyis annak a kevésnek a fele kijön a szája szélén, amit le sikerül csócsálnia.


Most így elsőre még nem tudta, hogy milyen lesz.

2009. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!