Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 6 hónapos babámat...

Baj ha a 6 hónapos babámat egyáltalán nem érdekli a forgás?

Figyelt kérdés
Utál hason lenni, ha hasra teszem 2 perc és elkezd sírni. Ha valamit el akar érni, oldalra fordul, de ennyi. Talán 2x vagy 3x fordult eddig hasra. Kerdeztem az orvosunkar errol, azt mondta nincs semmi baj vele, de engem valahogy mégis aggaszt. Lehet hogy csak lusta? Van olyan hogy a babák kihagyják a forgást?
2009. okt. 22. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
ne aggódj! Minden baba olyan "sorrendben" mozog,ahogy neki a legjobb.Van aki előbb forog,mint kúszik,előbb áll fel,mint ül stb.Akkor lenne baj,ha egyáltalán nem mozogna semmit.Majd megtanul mindent szépen a te babád is.
2009. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg annyit irnék, hogy most jonnek a fogai, elég nyugos. A lábát is észrevette egy ideje, azt húzza fel, fogdossa. Lehet hogy emiatt nem erdekli mar?
2009. okt. 22. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha eljön az ideje, le se fogod tudni állítani !:)) Lehet, hogy most érdekesebb dolgot talált, mint hogy forogjon, ti. a lábát :) Ha majd már biztosan el tudja kapni, be tudja dugni a szájában, újra fog forogni s. Az én nagy fiam ha megtanult egy új mozgást, néhány napig, esetleg hétig csak azt gyakorolta, vitte tökélyre, olyan volt, mintha az addig tudottat elfelejtette volna. Ha már biztosan végezte az új dolgot, akkor csinálta a régieket is.
2009. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 6,5 hónapos, de ő is utált hason.3 hónapos korától járunk baba-mama tornára, ahol azt mondta a terapeuta, hogy óránként többször tegyem hasra pár percre- még akkor is ha sír.(Tudom, ezt borzasztó hallgatni, de az ő érdekét szolgálja)Nekünk bevált a módszer, ezt tudnám javasolni.Aztán fokozatosan egyre többet bír majd hasalni és a világ is kinyílik előtte.A fogzás nálunk is folyton bekavar,már 5 van kint.

Egyébként nem állítom, hogy a torna miatt forog az én kicsim, valószínűleg enélkül is megtanulta volna. Ezzel azt akarom mondani, hogy ha túl keménynek találod a módszert,akkor ne próbáld ki,mindenképp rájön majd a babád, hogy hason lenni valójában JÓ és ez a további mozgásfejlődés kulcsa.

2009. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom szintén 6 hónapos és nem forog. csak oldalirányban, jobbra-balra. néha alszik is oldalt fekve. Tegnap és ma rajtakaptuk, hogy hasra fordult, de gyorsan visszatornázta magát hanyatt fekvésbe. A kiságyában és a játszószőnyegen is hanyatt fekve "löködi magát", így eléri a tárgyakat, amiket szeretne. Ha hasra teszem, pár perc után reklamál.

A védőnőnk azt mondta, hogy boldog, elégedett baba, amit szeretne, azt megkapja, másra nincs szüksége.

Ha Ő úgy gondolja, hogy érdekesebb a világ hason fekve, akkor majd belejön a forgolódásba.

2009. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!