Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok hogyan telik egy...

Leírnátok hogyan telik egy napotok 8-9hónapos babátokkal? Mit, mikor eszik és mit, mikor, mennyit játszatok vele? Csináljak valamit másképp?

Figyelt kérdés
Babám most volt 8hónapos, néha úgy érzem túl keveset, néha pedig úgy hogy túl sokat foglalkozom vele. Reggel 7körül kel, reggelizik 200tápszert majd 9körül alszik, fél11körül van a tízórai, ami gyümölcs vagy joghurt,túró, egy felé ebéd, 2körül alszik, 4-5között tejpép vagy gyümölcs, 8-fél9körül vacsi, 200tápszer. Főzeléket nem nagyon eszik, nem szereti, de azért próbálkozom... Reggel 20percet van el egyedül amíg takarítok, utána főzéskor jön velem a konyhába. A fejlesztő játékok, mint pl a mondóka, éneklés, testrészek tanulása nem érdekli, a dögönyözés, dobálás, lovaglás a kedvence. Szereti még a kukucs játékot, de csak akkor ha jól megijed. Sétálni sem tudunk sokáig menni mert ki akar szállni a babakocsiból, így fél óra után haza kell menni. Elmászkál a habtapin, elvan bárhol, de csak akkor ha ott vagyok mellette én vagy apa. Mászik, felül és már feláll ha megkapaszkodik valamiben. Foga még nincs, de alakulóban van. Köszönöm szépen előre is a válaszokat.
2009. okt. 22. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálsz mindent. Nálunk is valahogy így vannak a dolgok, bár kislányom sok főzeléket eszik, 2 foga is van már, viszont Ő fel még nem áll, és nem is mászik, csak kúszogat, meg felül. De ugyanez a műsor nagyjából. Ő 8,5 hónapos. Ne aggódj, sokan vagyunk így ezzel szerintem, hogy nem tudjuk, eleget foglalkozunk-e a babánkkal, Engem is sokat foglalkoztat a kérdés, de mindig megnyugtatom Magam azzal, hogy amíg ilyen boldog, mosolygós, jó evő, jó alvó és jól fejlődő babám van, addig nincs min parázni. :-)

Ami a játékokat, fejlesztést illeti, a napokban találtam egy rövid kis leírást, szívesen elküldöm Neked, írok egy üres privit, ha válaszolsz rá, akkor be tudom csatolni Neked a fájlt. Jó babázást!

2009. okt. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi is most voltunk 8 hónaposak. Nekünk is hasonló a napi menetrend, csak mi még szopizunk, és csak kétszer kap szilárd táplálékot: 10-11 felé és 2-3 felé. Többet kéne adjak? Én se tudom, hogy eleget foglalkozom e a kisfiammal, vagy túl sokat. Azért is aggódom, hogy nem nézi e túl sokat a tévét, mert én szeretem ha be van kapcsolva, mikor egyedül vagyunk otthon. Az én fiam is igényli a társaságot, de nálunk csak engem fogad el, a férjemet nem annyira, és már kúszik mindenhová utánam.

Engem is érdekelne a fejlesztéssel kapcsolatos dolog. Elküldené nekem is valaki? Írok egy privit. Köszi.

2009. okt. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!