Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos fiam egyáltalán...

11 hónapos fiam egyáltalán nem eszik tápszert. Mit tegyek? Eddig is csak éjszaka volt hajlandó elfogadni (ha nem ébredt fel), de 2 hete már úgy sem.

Figyelt kérdés
Este minimális mennyiségű (80 ml tejpépet) megeszik, eszik már joghurtot, sajtot, túrót, kefírt. De a napi fél liter tejalapú ételnek a közelében sem vagyunk. A tápszerrel sem voltunk ugyan, de legalább az a 1,5 dl elfogyott. Ez nagy gond?
2009. okt. 22. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Asajt, joghurt, kefir az mind tejalapú étel - a tejes ételeket NEM CSAK inni lehet! Szerintem ne eröltesd, semmi értelme, adj neki rendesen enni és akkor minden rendben lesz-
2009. okt. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tápszereknek meg a tejpépnek nem sok köze van a tejhez.A "tejalap" köszönőviszonyban sincs a valódi tejjel,azt már vegyi úton módosították.Adj neki normális ételeket,és valódi tejet,tejtermékeket,és akkor minden rendben lesz.
2009. okt. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a sajt stb tejalapú étel, azért írtam, hogy eszi. Attól tartok, a tejet sem fogadja majd el, ha megkóstoltatom vele. Elég fehérjéhez jut így a szervezete? Persze ott vannak a húsos főzelékek is, de abban sem túl sok a fehérje, amit egyszerre elfogyaszt.
2009. okt. 22. 08:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha ragaszkodsz a tápszerhez, próbáld meg úgy, hogy friss gyümölcsöt turmixolsz bele. Nálunk ez bevált, ezzel a módszerrel kislányom legalább 4 deci tápszert megiszik naponta.
2009. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk már sem a gyümölcsös trükk, sem az ízesített tápszer nem vált be a végére (egy darabig át tudtam verni a gyerkőcöt vele).

1 hónapig szenvedtünk, aztán feladtam.

Védőnő tanácsára feles tejjel próbálkoztam. Az sem kellett. Maci kávéval, kakaóval sem.

1 hónapja nem kap tejet/tápszert egyáltalán a lányom.

Reggeli: joghurt/puding/gyümölcsös túró

Tízórai: gyümölcs

Ebéd: főzelék hússal/sajttal/hallal

Uzsonna és vacsora: attól függ, hogy jön ki

U.: főzelék

V.: mint a reggeli (joghurt/puding...)

Vagy fordítva.

Mióta nem nyaggatom, eszik rendesen, és szépen gyarapodik (egy időben fogyott, amikor már nem kellett neki a táp).

1 éves.

Ja, meg a Sinlac-ot ajánlotta még a védőnő, azt is próbálhatod!

2009. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!