Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hónaposak vagyunk....

2 és fél hónaposak vagyunk. Kb.2 hete nem fejem le a tejcsit. Azóta folyamatosan puhul a mellem. Ha puha a cici és nem feszes, akkor is van elegendő tej?

Figyelt kérdés
Ma 3 óra helyett 1-2 óránként evett a babám,de én ezt a melegnek tudtam be.
2008. jún. 25. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

SZIA!!!

Szerintem ha sokáig akarsz szoptatni akkor (tudom hogy nem nagy felüdülés)de fejjél tovább.Lehet,hogy annak ellenére elég lenne a tejed hogy kevesebbnek érzed,az is lehet,hogy esetleg kevesebbet ittál mint eddig!!!De az biztos,hogy ami fogy ahellyett ugyanannyi vagy még több is termelődik,nem biztos hogy a babád teljesen kiüríti!!!!Az viszont magáért beszél,hogy a babócád többször rákéreckedik a cicire!Légy kitartó,megéri:egy anya akit tápszerrel engedtek ki a kórházból és 4hónap allatt sikerült(a kitartásnak és a babájának köszönhetően)ráálni a csak anyatejes táplálásnak!Lehet hogy nálad is picit hosszabb idő mire beáll a rendes termelődés.Szorítok

2008. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan így van most,sztem kicsit többet is ízzadunk,ne izgasd magad,nekem most nagyon be van durranva a mellem,pedig kb 1 hete nem volt.Fejjed mert kell az még.De az is lehet hogy beállt a kereslet kínálat.Ne izgasd magad,én ma volt hogy 1.5 órár etettem,mert kérte.Ez nem jelenti azt hogy kevés a tejem,mert most 3 órája hogy evett,és alzik mint a bunda.Meleg van,és ilyenkor kicsit többetkell etetni,itatni őket.Kitartás.

2 hónapos baba anyukája.

2008. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy idő után mikor beáll a kereslet kinálat,akkor már nem lesz olyan kemény a cici,mint az elején. 2 gyermekem van,mindkettő 1 éves koráig szopizott(6 hónapo korukig csak anytejesek voltak) sose fejtem,és rengeteg tejem volt. Ugyhogy ne aggódj,biztos van elég tejcsid.


üdv 36 hetes kismama

2008. jún. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem kell már fejni! Beáll a kereslet, kínálat! Annyi tejed lesz ami a picinek kell! (Lehet 1-2 nap amikor egy szopi alatt a másik mellre is rá kell tenni, de ettől nem kell megijedni!)

A eü. kiskönyv is írja (baba könyve), hogy első 6 héten kell fejni!

Adrimami

2008. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia


Nem kell fejni, mert be áll a kereslet-kinálat ahogy azt már mások is írták. Ha puha a melled a feszesség után annak a jele, hogy jól kiszívta a babád a tejet és van elegendő tejed. A szívás serkenti az agyban a több tejtermelődést.

2008. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!