Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Unalmas vagyok a gyerkőcnek?

Unalmas vagyok a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Holnap 4 hónapos a kislányom és sokszor úgy érzem, hogy untatom. Nézelődünk a lakásban, csörgő, zenehallgatás, néha babatorna, pihenőszék, beszélgetés... ez így leírva sok, de mintha nem tudnám "szórakoztatni".
2009. okt. 20. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ezt honnan veszed, hogy szórakoztatni kell a kisbabát? Az én lányom hét hónapos, az összes programunk annyi, hogy melléfekszek, ő nézegeti a játékait, gagyarászik neki, időnként odabújuk hozzám. Sose gondoltam, hogy én unalmas lennék neki. Vigyázz egyébként a "szórakoztatással" mert később majd nem tudod levakarni magadról egy percre sem. El van ő egyedül, hidd el, észreveszed, ha igényli a társaságodat.

Az enyém pl. a járókában simán elvan egy fél óráig, akkor hangoskodik egy kicsit, odamegyek hozzá, megdögönyözöm, megcsiklandozom, és nyúl újra a játékaiért. Ha igényli természetesen kiveszem, de nem vagyunk összenőve.

2009. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek az előttem szólóval.
2009. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ekkora babát még nem is kell egész nap szórakoztatni, mert akkor később csakis arra fog várni, hogy te találj számára elfoglaltságot. Hagyd néha, hogy ő találjon felfedezni valót! Persze, ez nem azt jelenti, hogy ilyenkor órákra le fogja kötni magát, de ellesz egy rövid ideig. Ahogy nő, úgy fog egyre több dolgot felfedezni, egyre hosszabb ideig eljátszani magában. Én úgy csináltam, hogy ha elunta magát és belefáradt a játékokba, vittem magammal oda, ahol dolgom volt pl. konyhába főzni, a fürdőszobába ki- ill. bepakolni a ruhákat. Most 14 hónapos lesz és már "segít" teregetni, kiszedni a ruhákat, ő is kavargat, ha főzök. Ez számára ugyanolyan érdekes játék, mintha csak vele foglalkoznék.
2009. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen megértelek igenis lehetünk unalmasak. Az én lányom is ha társaságban vagyunk feltalálja magát tesz vesz játszik. De ha otthon vagyunk semelyik játéka sem érdekli csak lóg rajtam. Már 11 hónapos és sokat szenvedek azzal hogy programot találjak neki.(játszóház,séta, saját korabeli gyerekek társasága) Ja nálunk is 4-5hónaposan kezdődött ez a dolog.
2009. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
De most őszintén, mi minden mást lehetne egy 4 hónapos babával csinálni? Ugyan már! Csináld csak nyugodtan amiket felsoroltál, de ne érezd úgy, hogy folyamatosan szórakoztatni kellene, néha hagyd, hogy nézelődjön magában is, nézegesse a játékjait, csörgőit, forgóját. Néha pedig szórakoztasd úgy, ahogy leírtad. Ne aggódj! 17 hós kislány anyukája.
2009. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló leirását tapasztalom szóról szóra én is, fiam 12 hós. Ugylátszik némelyik baba elvan egyedül is, a mieink meg nem, függetlenül attól, hogy mi mennyire foglalkoztatjuk "túl " őket vagy kevésbé. Több foglalkozást igényelnek,ami néha fárasztó.
2009. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy túl nagy a nyomás! Mármint az, hogy mindenhol ovasni ilyeneket, hogy 2 hónaposan Jószef Attila verseket hallgatott, járt baba-mama tornára, baba-mama délutánra, játszóházba, babaúszásra, zenebölcsibe, babamasszásra és még sorolhatnám, te meg gubbasztasz a gyerkőc fölött ... és pontosan azt csinálod amit kell, hidd el!
2009. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
pont ebben a korban kell szoktatni egy kis önálló "játszásra", nézelődésre. Aztán jön majd 7-8hónaposan a szeparációs szorongós időszak, és üvölt ha nem lát.
2009. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos sokan elfelejtik hogy vannak a lerakom és elvan gyerekek meg azok akiknek igenis programot kell csinálni... Az utóbbi táborához tartozunk.Persze hogy szeretném ha magában eljátszana és nem engem nyúzna folyton de ő ilyen és most jöhetsz nekem az olvastad ezt és ezt a könyvet...Fogadjuk el olyannak őket amilyenek és ne akarjunk változtatni a személyiségükön!!!
2009. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minden válaszban van igazság. Most kezd nyúlkálni dolgok iránt, próbálom megtalálni az egyensúlyt.
2009. nov. 1. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!