Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik olyan sokat 5...

Miért alszik olyan sokat 5 hós kislányom?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapos kora óta átalussza az éjszakát,cserébe viszont nappal egyre kevesebbet aludt,mígnem végül már csak egyszer aludt egy nagyot du. kettő körül, és néhányszor fél órákat napközben.Pár napja azonban szinte egész napp alszik és aztán ugyanúgy egész éjjel is. Ez nem baj? Amikor ébren van nem tűnik betegnek,virgonc és jókedvű,nem lázas,nem látom hogy jönne a foga vagy ilyesmi...

Mással is előfordult ilyen?Vannak ilyen periódusok?


2009. okt. 19. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hós múlt a babám, de kb. nekem is ugyanezt csinálja az 5. hónapja óta. Egy órát alszik, majd másfél órát fenn van, és szinten egy óra alvás. Ő is átalussza az éjszakát. Mikor fenn van vidám, kiegyensúlyozott, jó kedélyű baba. Neki is kinn van 2 foga, de az abszolút nem viselte meg. Én sem tudom, hogy mi okozza ezt náluk, de jó lenne kideríteni.
2009. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokszor van, hogy az ébrenlét alatt olyan sok új élmény éri, hogy kifárad töle, és több alvásra van szüksége, hogy feldolgozza. Ne idegeskedj, a baba tudja, hogy mennyi alvásra van szüksége - csak akkor kezdjél aggódni, ha a sok alvás mellet ébren se csinál semmit,nem aktiv, csak kókadozik. Amig élénk, érdeklödö, addig nincs semmi baj.
2009. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ó,ne aggódj!Mi már előre tudtuk,hogy a lányunk,ahogy jön a hidegebb idő,alvósabb lesz.A frontok nagyon befolyásolják,főleg a hideg.Eddig a tiedhez hasonlóan pörögte végig a napját,estére elviselhetetlenül nyügi lett,mostanság pedig 2-3 órákat alszik,mint 1-2 hónapos korában.Most 6 múlt.

Vicces is volt az 1. ilyen nap,mert a szokásos vihar tempóben keztem el főzni,kihasználván a kb. 20 szabad percemet,aztán csak vártam,vártam.És Törpim teljes békében a világgal kb. 2 és fél órás alvás után ébredt.Tetszik ez a helyzet,belekezdtem egy könyvbe,ami január óta várt rám,jobban beoszthatom az időmet.Nem utolsó sorban lányom is kiegyensúlyozottabb.

2009. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!