Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól teszem?

Szerintetek jól teszem?

Figyelt kérdés

Ma két hetes a kislányom,és nem tudom hogy jó e neki az hogy alvásnál külön szobában van, éjjel vele alszom de napközben egyedül van, néha benézek hozzá(ha lehetne minden percben ott ülnék)Sajnos nappal képes lenne végig aludni, úgy kell felkelteni enni, éjjel pedig nem alszik.Tejem nem nagyon van, tápszerrel etetem de egy nap egyszer a lefejt tejet megkapja.

Ma egész délután üvöltött pedig végigzongoráztuk a szokásos pelu, kaja, puki dolgokat.Hagytam sírni hátha hiszti erre olvasom, hogy nem szabad hagyni.

Szóval jó a külön szoba, hagyjam vagy ne sírni jól csinálom?


2009. okt. 18. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A külön szobáról oszlik a vélemény, én híve vagyok. Bár ha ott egyedül alszik, nem árt ha van légzésfigyelőd, vagy bébiőröd, és sokszor ránzéni a biztonság kedvéért érdemes.

Ilyen picit még sírni nem érdemes hagyni, az első 3 hónapban szüksége van rád nagyon. Ilyenkor kezdődik a hasfájás, lehet az kínozza.

2009. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 hetesen még pici a hisztihez. Én azt vallom, hogy néha szabad hagyni, de csakis a nagyobb gyereket. A külön szobával nincs semmi baj, én kislányom is kezdettől külön szobában volt. Az én szobám az apáé és anyáé. De nem értem, hogy éjjel miért alszol vele? Nappal meg miért van egyeüdl? Hagyod hogy nappal aludjon? Valószínűleg még nem tanulta meg hogy mikor van éjszaka.
2009. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Felcseréli a nappalt az éjszakával.


Ha nappal altatod, ne sötétítsd a szobát nagyon, kb ennyi amit tudsz csinálni, meg felkelted enni, nézelődni.

Éjszaka meg ne cserélj pelust, ne kapcsolj erős fényt, ha felkel szopizni.

2009. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Semmiképpen ne hagyd sírni! A pszichológusok bebizonyították, hogy ha egy babát sírni hagynak, akkor kialakul benne az az érzés, hogy őrá nem figyelnek, ő nem fontos másoknak, és ez kihatással lehet az egész életére.


És ne aggódj, még bőven van időtök összeszokni és belerázódni a napi rutinba.

2009. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én ugyan ebben vagyok, csak az én kisfiam 3 hetes.Sajnos kicsit hasfájós, és este fürcsi után úgy bepörög, hogy nem tud elaludni csak hajnal 2-3-4 körül.Nappal meg mintha nem is lenne,csak enni kel, akkor is már néha ébresztettem 4órahossza után.Borzasztó fárasztó volt, már féltem, hogy elapad a fáradságtól a tejem.Azt a tanácsot kaptam, hogy fürdessem reggel.Mióta reggel fürdetem átalussza az éjszakát, helyre állt minden.Csakhogy a doktor azt mondta ezt ne csináljam, mert nem szabad.Most én sem tudom mitévő legyek.
2009. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsónak! ha bevált a reggeli fürdetés akkor nyugodtan fürdesd reggel, mi baja lehetne ettől? semmi

Kérdezőnek!

Semmiképp se hagyd sírni a babát, ő még ilyenkor nem tud hisztizni, de majd később. hajaj

Szóval nyugodtan vedd fel, nyugtasd meg, te kellesz neki. Gondolom az hogy nem cicizik attól még szüksége van a közelségedre és pótolni akarja. Valószínű felcseréli a nappalt az éjszakával, de örülj, hogy egyátalán nappal alszik, ilyenkor aludj gyors te is. Ha nappal nem alszol vele, akkor éjjel is felesleges, ha van légzésfigyelőtök vagy bébiőrötök akkor meg plána. Én az első 6 hétben aludtam a fiammal, mert így volt kényelmesebb ha félóránként kelt, amikor áttetük a másik szobába, akkor aludta át az éjszakát, valahogy zavartuk vagy mi? Lehet hogy a hasa is fáj és az is a baj, ez pedig csak az idővel szűnik meg, kívánom hogy minnél hamarabb. És ne aggódj, sokmindent fogsz még olvasni itt is és máshol is, de mindig az első helyen legyen az hogy az anyai ösztönöd mit súg! Jó éjszakát!

2009. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha fejsz, miért nem szooptatsz inkább...?


ne altasd külön, nem etsz jót, ne hagyd sírni, mert nem fog megnyudodni, csak diszkomfort érzete lesz, nem véletlen a kórházba is room in rendszer, otthon is ezt célszerű követni. akkor érdemes külön tenni, ha már sokat alszik egyhuzamban különben ugrálhatsz hozzá, vagy hagyod üvölteni, ami nem tesz jót és neked sem lesz pihentetőbb...

2009. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Azért alszom Vele éjjel mert ha sír könnyebben és gyorsabban rálátok, és hogy az apukáját ne zavarjam a járkálással, meg persze a magam megnyugtatására.Amúgy van légzésfigyelő és bébiőr is ami éjjel nappal működik.Fejni azért kell mert nem fogadja el a cicit, vagy csak néha.Hiába próbáltam bimbóvédővel vagy az nélkül, csak néha kell neki.Tejem nem sok már a kezdetektől fogva, de ami van azt odaadom neki.

Mikortól kell akkor tartani attól,hogy felszokik kézbe?

2009. okt. 19. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!