Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert "repul" kislanyom. Ezt...

Miert "repul" kislanyom. Ezt mar nagyon regota csinalja. Es ha oldalra fordul nagyon hatra hajlitja a fejet szinte kitori. Ezeket miert csinalja?

Figyelt kérdés
Par napja kezdett el 4.5 honapos babam oldalra fordulni.Szinte csak a feneket kell megloknom es a hasara fordul.Mennyi ido meg egyedul fogja csinalni?Meg csak a hasra fordulast kezdi lassan.De alltalaban jobb oldalra fordul.Tapasztalatok?
2009. okt. 18. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
a fiam is ugyanezt csinálta anno, mondjuk ő korán (2 hós kora körül) az oldalára fordult, aztán 5 hónapos korában fordult át pár nap eltéréssel a hasáról a hátára és vissza. Mi elvittük egy nagyon elismert gyógytornászhoz (más miatt), aki ezekre a dolgokra azt mondta, hogy azért csinálta mert hipotón kisbaba (kicsit gyengék az izmai, nem beteg!!!). Gyógytornára járattuk (nem kellett sokat), mert pl. a mászásban kicsit le volt maradva. Nem biztos, hogy a te babádnál is ez van, de ha nagyon aggódsz miatta, mutasd meg szakembernek. Azóta már 14 hós a fiam egyébként, 4.5 hónapja megy kapaszkodva, és a napokban kapaszkodás nélkül is felállt. Szóval, minden rendben.
2009. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem minden baba ezt csinálja. Úgy tanul meg hasra fordulni, hogy kitekeredik, és a fejével rásegít. 1-2 héten belül biztos hogy megfordul magától. Az én babám 6,5 hónapos, de a mai napig kizárólag balra fordul csak meg, hasról vissza nem akar, viszont szépen ül már, előre-oldalra kihajol,visszaül egyenesbe, és nem dől el. Szerintem nem kell aggódnod!
2009. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Innen már nagyon hamar sikerülni fog, de ne segíts neki, hagyd, hogy magától jöjjön rá. Nekem a lányom 3-3,5 hós kora óta gond nélkül fordúl hasról hátra, és vissza. Olyat nem fog csinálni, ami neki nem jó, a repüléssel, és egyébb gyakorlatokkal csak erősödik.
2009. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez ment majdnem 1 hónapis. Egyre jobban kitekeredett, néha már én is meglepődtem, hogy hogy nem törik el valamije. Aztán egyszer csak átbillent. Akkor 3,5 hós volt. Azóta folyton hasra fordul...már alig várom, hogy visszafelé is megtanulja.
2009. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és az kimaradt, hogy ő is csak jobbra fordul. Viszont mostanában balra is tekeredik már, úgyhogy lassan arra is sikerülni fog neki.
2009. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!