Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fordulnak az oldalukra...

Mikor fordulnak az oldalukra a babák? 2 hetes 3 napos a kislányom és tegnap magától az oldalára fordult. Emelgeti a fejét már a kezdetektől. Nem korai ez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Az én babám is 2 hetesen és 3 naposan fordult az oldalára. A védőnő szerint csak 3 hónaposan szoktak forogni a babák.

Ezek szerint a babáink elevenek és mozgékonyak, mostantól még jobban kell rájuk figyelni :)

Azért remélem idén karácsonykor még nem fog szaladni ;)

2009. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csoda babák...
2009. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előfordul az ilyesmi, gyermekeim is pár hetesen fordultak először az oldalukra, és nagyon sokáig csinálták mindezt. Aztán csak 4 hónapos koruk körül fordultak át a hasukra, valamivel később vissza is. Az első válaszolónak csak annyit, hogy szerintem félreértetted a védőnőd, az oldalra fordulás az előbb szokott történni, a teljes átfordulást szokták 3 hónapos koruk után csinálni a babák.

2 gyerekes anyuka

2009. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen pici babáknál ezt a fokozott háti izomtónus okozza, ez nem a hagyományos értelemben vett fordulás. Az izomzat feszül és emiatt átfordulhat a bab, de ez nem forgás.

Fejemelgetés szintén. Ezt csak azért írom le, nehogy megijedj, ha egy hét múlva abbahagyja mindkettőt, majd megerősödik és újból, tudatosan is csinálni fogja.

2009. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Minden esetre holnap ha jön a védőnő, majd mondom neki.


(én nem pontoztam le senkit!!)

2009. okt. 18. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!