Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetesen antibiotikum?

4 hetesen antibiotikum?

Figyelt kérdés
4 hetes babámnak antibiotikumot írt fel a doki. Nagyon szörcsög, nincs láza, nem köhög. Kissé rosszul érint mert igazából gyógyszer ellenes vagyok, és már ilyen korán gyógyszert kell szednie. Másnak is kapott a baba ilyen korán antibiotikumot?
2009. okt. 17. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne adj neki antibiotikumot.Nem értem,hogy az orvosok miért írnak fel azonnal gyógyszert a pici babáknak.Tönkre teszik az immunrendszerüket.Mit adnak nekik,ha pl.tüdőgyulladásuk lesz valamikor?Akkor már nem fognak használni,csak az erős gyógyszerek.
2009. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs láza, akkor ne adj antubiotikumot.

És keress egy másik gyerekorvost.

2009. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak annyira pici még, hogy nem mertem megkockáztatni, hogy valami baja legyen. Esetleg emiatt tüdőgyulladás.
2009. okt. 17. 23:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem adnék! Van lehetőséged esetleg más szemléletű gyerekdokihoz átmenni? Mert később is lehet ebből "probléma".

Szerintem szívd az orrát és csepegtess bele orrcseppet, vagy anyatejet. Szopizni tud? Mert ha abban nem zavarja, akkor még nem "annyira vészes". Szerintem rosszabb ránézésre, mint amennyire szenved a baba. Mi is így voltunk, pár hete, egy hét alatt elmúlt. (Most 8 hetes)

2009. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából a dokival meg vagyok elégedve. Mikor elhívtam, hogy nézze meg nem egyből gyógyszert írt, vártunk 5 napot és mivel nem javult, sőt, így felírta a gyógyszert. Csak én mindig azt vallottam, hogy ha beteg a gyerek monjuk náthás akkor inkább mézes tea, meg hasonlók, nem egyből gyógyszer, de ő még annyira kicsi, hogy nem mertem neki nem odaadni.
2009. okt. 17. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Alapból én is antibiotikum ellenes vagyok, de az immunrendszerét nem fogja bántani. Az antibiotikumokkal az a gond, hogy nem csak a káros baktériumokat, de a jókat is kiirtja. Bakteriális fertőzés esetén, sajnos ez a legjobb gyógyszer, mert a vírusokkal ellentétben a legtöbb baktérium fertőzés nem múlik el kezelés nélkül. Szerencsére az antibiotikumok negatív hatására is van megoldás, ilyen pici babánál a legjobb az anyatej, később pedig a élőflórás joghurt, Normafluor, alma...amik segítik a bélflórákat helyreállítását.

Sok pici baba kap (sajnos) gyógyszereket, néha elkerülhetetlen, hiszen a betegség szövődménye sokkal súlyosabb is lehet...

Mindenképp kért vizsgálatot, ha a betegség bakteriális eredetű, bizony indokolt a gyógyszer szedése. Minden más esetben, ha vírusos, akkor pedig türelem és sok-sok vitamin. Mindkét esetben amennyi folyadékot csak megtud inni a baba, úgy tisztul a szervezete...

Minden jót!

2009. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mi is így jártunk, még nem volt 3 hónapos.Én odaadtam volna neki, annyira féltem, de a család lebeszélt róla. Másnap elvittük fül-orr-gégészhez (megbízható), aki azt mondta, hogy az égvilágon semmilyen problémát nem lát. Előző nap a helyettesítős - kedvesnek tűnő... :S doktornő légúti hurutot állapított meg nála, és szerinte piros volt a torka... ??? Az Ambroxolt meg odaadtam neki, az köptető, de az ospamoxot nem, és jól döntöttem !! Egyébként én is gy.ellenes vagyok, de a gyerek az más téma, ezért vittük el még egy orvoshoz. Ha ő azt mondta volna, h szükséges az antib. , akkor odaadtam volna. És azt is mondta, hogy ezt a szörcsögést kinövik. Én cebion cseppet adok neki, napi 2x7-et, kb. most 4 hónapos.
2009. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A miénk 2 hetesen kezdett szörcsögni, nem írt a doki antibiotikumot, csak orrcseppet, abból cseppentettünk neki napi 1x vagy 2x, meg porszívóztuk neki. A végén már nem cseppentettünk, mert csak egy hétig lehet használni.

3 hét alatt jött rendbe. most 6 hetes.

2009. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is antib.-um ellenes vagyok, de sajna a kislányomnak 2 hetesen lett egy húgyúti fertőzése amivel kórházban kerültünk 8 napig kapott majd itthon még 10 napig kellett antibiotikumot adni. Ha az orvos ezt javasolta biztosan meg volt az oka, mi a Bethesdában mikor bent feküdtünk nagyon sok baba került be tűdőgyulladással, lehet h hallott valami letapadást a tűdején és ezért javasolta, persze nem tudom. De én beadnám inkább mint h valami szővődmény legyen és súlyosabb következménnyel járjon.

Persze a te döntésed, de ha azt írod h megbízol az orvosotokban akkor meg gondolkodás nélkül tedd amit javasolt. Fogja mellé javasolni a normaflorte ami visszaállítja a babácskádnak a bélflóráját és a hasznos bacikat, nekünk napi 1 ampullát kellett 2 felé osztani és egy nagyon pici anyatejbe vagy tápszerbe hozzá keverve megitatni. Egyik etetésnél az antib. következő a normaflore, erre azért van szükség mert sajna a gyógyszer mellékhatása a hasmenés.

jobbulást a babádnak!

üdv. 17 hós kislány anyukája

2009. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az utolsónak: teljesen igazad van bízom a dokiban és azért írta fel mert valamit hallott a kis tüdejénél. Semmiképpen sem mertem kockáztatni, hogy komolyabb baja legyen. A normaflort természetes kapja a két antibiotikum között.
2009. okt. 19. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!