Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a babám...

Mit tegyek, hogy a babám többet egyen? Vagy nem baj, ha keveset eszik?

Figyelt kérdés
A babám négy hónapos koráig nagyon szépen fejlődött. Sose foglalkoztam méricskéléssel otthon, a védőnő néhány hetente lemérte, és nem volt semmi gond. A legutóbbi mérés során derült ki, hogy az utolsó hónapban szinte alig hízott. A védőnő azt tanácsolta, hogy mivel valószínűleg kevesebb lett a tejem (mert közben ismét terhes vagyok) adjak plusszba tápszert is. Így is tettem, és kiváncsiságból egyszer megpróbáltam úgy megetetni, hogy előttem nem szoptattam, csak hogy lássam, hogy egy alkalommal mennyit eszik. Ekkor derült ki, hogy kb. 30-40 ml-t eszik majdnem öt hónaposan. Egy következtő 20-30 ml-t nagy kínlódás árán tudok csak belé diktálni. Tény, hogy ő eddig sem három óránként evett, hanem egy-másfél óránként, de ha mondjuk napi tízszer eszik 50-60 ml-t, akkor sincs meg a súlyának megfelelő napi szükséglet. Mit tegyek? Kell tennem egyáltalán valamit? Merthogy a baba jól érzi magát, szépen és egészségesen néz ki. Ránézésre semmi gond nincs, csak úgy érzem, hogy nagyon-nagyon eltérünk a "nagykönyvtől".
2008. jún. 24. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Akárcsak a mi történetünket olvasnám, félelmetes...:-)Az én lányomnál sem volt gond 4 hónapos koráig, nálunk is akkor kevesebb lett a tejcsi és estére kellett a pótlás. Nem nagyon eszi meg a tápszert, a gyümölcsökkel kínlódunk már egy hónapja, az sem kell, ezért pár napja kiadtak egy mérleget, mert csak a minimumokat hízza. Megdöbbentem, mert van, hogy 20-30 ml-t eszik csak, pedig már 150-200 ml között kellene egy 5,5 hónapos babának. És az a legdurvább, hogy semmi baja, mosolyog, nevetgél, jó kedvű. 4 napja mérem, a rekord egy reggeli evés volt 130 ml, ez volt a legtöbb, az átlag 80-90 ml. A védőnő azt mondta, hogy valószínű nagyon tápláló a tejem, hogy ilyen kevés is elég neki. Anyukám mesélte, hogy én is ilyen voltam. Ez van, amíg hízik, nem csökken a súlya és a közérzete is jó el kell fogadni, hogy eltér a nagy könyvtől.
2008. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha fejlodik a babad szepen es eleg neki amit eszik. Eber, reagal mindenre es boldog akkor nem kell feltetlenul ragaszkodni a nagy konyvhoz. Persze az ovatossag soha nem art.

A leirtak alapjan azonban szerintem minden rendben. Amig szol, hogy ehes es fejlodik nincs gond.

2008. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet. Igazából azt sem értjük, hogy mitől hízik, mert soha nem evett annyit, mint amennyit a nagykönyvben leírtak. Egyelőre hízik, most 14 hetes. A gyerekorvos és a védőnő szerint túl gyakran eszik és túl keveset, de engem nem érdekelnek. Nálunk is 130 volt a rekord, de mostanában 30-60 között eszik, ha 80-90-et megeszi, már hálát rebegek.
2008. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor nemcsak én küzdök ezzel a problémával. Köszönöm a válaszokat.
2008. jún. 24. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ezért nem is mérem, mert úgysem lehet többet belédiktálni... Viszont ha elmúlt 4 hónapos, miért tápszerrel pótolsz, miért nem próbálsz gyümölcsöt, krumplifőzeléket adni? És ne felejtsük el, hogy mostanság elég melegek vannak...
2008. jún. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia! én is azt mondom, hogy egyrészt ilyen melegben még nekem sincs étvágyam, miért várjam el a picitől, hogy többet egyen, ha eddig sem volt nagy evő?

másrészt, jó dolog a tápszer, de inkább gyümölcslevet, gyümölcsöt és főzeléket próbálnék adni pótlásnak, ha már elmúlt 4 hónapos.

ha tápszerrel pótolsz, és azon próbálod mérni, hogy mennyit eszik. az is lehet, hogy mivel más íze van, abból kevesebbet fog enni mint enne anyatejből.

Ha éhes, enni fog kérni! hidd el, talán inkább az ivást próbálnám most ebben a 30 fokban erőltetni kicsit. Lehet, hogy a sűrű tápszer, amit ő "ételként" fogyaszt túl tömény neki ilyen időben, és ezért sem eszik belőle oylan sokat.

Az anyatej, melegben ha eleget iszol hígabb, és igazodik a baba igényeihez. Viszont ilyen piciknek éppen olyan fontos a kellő folyadék bevitel mint nekünk felnőtteknek.

2008. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!