Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy eteti a babáját? Csak...

Ki hogy eteti a babáját? Csak azt adjátok neki amit szabad, vagy mindent. Betartjátok azt amit a védőnő mond vagy nem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent inkább később adok, mint előbb. A védőnőm és a dokim mindig ugyanazt mondja, én rájuk halgatatm, és halgatok most is. Ha valamiben bizonytalan vagoyk, őket kérdezem. Egy dologban nem, a tejet nem forralom már egy ideje, pedig szerintük kéne még sokáig...

Tejet, virslit, szalámit egy év után kapott, tojást 15 hó után, nem ivott még kakaót, nem evett még túrórudit és alig eszik péksütit-szeritnem ezekkel ráér még, később úgyis enni fogja őket..

2009. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem tartok be mindent amit mondanak, és próbálom minnél később elkezdeni (már úgy értem, hogy nem 3 hónapos korban). Viszont nem adok neki édességet, cukorkákat, meg "üccsiket" ilyesmiket amíg csak lehet.
2009. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem mindent betartani.
2009. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy etettem őket, ahogy igényük volt rá. Mindkét fiam féléves koráig csak anyatejet kapott. Utána a nagyobbik semmit sem akart elfogadni, így ő majdnem egy éves koráig anyatejen élt (aminek aztuán meg is lett az eredménye: vashiányos lett, de nagyon). Nála nehéz volt akármit is bevezetni, de mára jó étvágyú, erős gyerek lett (5,5 éves). A kisebbik fiammal 6 hós kora után úgy vezettem mindent, ahogy elő van írva, egy ideig ment is, de később semmiképpen sem akart mást enni mint a család többi tagja, csak azokat ette, amiket mi is (nagyon akaratos volt). Így ő egyéves korára szinte mindent evett, ugyanúgy mint mi. Semmi következménye nincs, jó étvágyú ő is, és nem allergiásak.

Szóval mások az igények...

2009. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Többé-kevésbé. Az anyai megérzáseimre hagyatkozom. 11 hónapos, tejet tojásfehérjét nem kap, mást szinte mindent megeszik. Neki igénye volt arra, hogy megkósroljon mindent, jó étvággyal evett, sosem utasított el semmit. Oda figyelek arra, hogy mivel főzök, így a mi kajánkat eszi általában. Nasit is kap alkalomadtán, hisz az is az élet része... Én nem vakon követem a nagykönyvet, bele-bele "nézek" ugyan, de szerintem nem lehet minden gyerek egyforma, nem egyformán fogadják el a dolgokat.

Amúgy még napi szor szopizik emellett.

2009. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 szor, elírtam bocsi
2009. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos,én betartom amit a nagykönyv ír,de pl 6 hós volt mikor először kiflit kapott.de tejterméket még nem kap,és a puffasztó ételek is kerülöm nála,és nem azért mert nem szabad,hanem mert tudom,hogy érzékeny rá a gyomra.egyszer kapott borsót,egész nap sírt.majd kap később.viszont apró,pici falatkákat már majdnem mindenből kap.múltkor a krumlispogácsából kapott,pár kis törést a szájába.szóval igyekszem betartani,de megpróbálom úgy ahogy neki jó,se ne későn,se ne korán semmit.
2009. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!