Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használhatom a Nurofent?

Meddig használhatom a Nurofent?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hós és fogzásra adtam az éjszaka 2,5ml-t. Úgy néz ki bevált és végre aludtunk mk. egy jót végre:) A dobozon azt írja 3-4x adhatok neki 2,5 ml-t naponta. Én 1x adnék,este, így hány napig használhatom? Vagy, ha így is csak 3 napig, akkor mikor kezdhetem újból a "kúrát"? Köszönöm.
2009. okt. 17. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
csak három napig lehet, nem alkalmas kúra szerűen alkalmazni. bízzunk abban, hogy három nap alatt átvészelitek a nehezét és nem is lesz rá szükség, de minden alkalommal, amikor beadod a máját megterheled. tartogasd arra, ha komolyan beteg, vagy amikor egyszer-egyszer tényleg kimerülsz, de egy jó alvásért nem érdemes gyógyszerezni a gyereket rendszeresen...
2009. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2009. okt. 17. 08:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem adnék a babának semmilyen gyógyszert,mert károsítja a szervezetét.Enni sem adsz neki 6 hónaposan pacalt vagy halászlét,hanem csak a neki való ételeket.Azért van olyan sok beteg meg allergiás gyerek,mert már pici babaként tömik gyógyszerekkel.Régen sem kaptak a babák semmit a fogzásra,és még is átvészelték.Max.az ínyét kenték be diana-sósborszessze,vagy adtak a kezébe kenyérhajat rágni.
2009. okt. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Óvatosan a Nurofennel, mert nekem mindig kihagy tőle a szívverésem, nagyon rossz, nem kívánom senkinek :(
2009. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne adj neki gyógyszert akkor amikor nincs rá szüksége. Vegyél a patikába Chamomilla CH 15 homeopatás golyókat és két óránként adhatsz neki 5 golyócskát, de nálunk elég volt napi 2x5 golyócska is. Éjjelre pedig a színtén homeos Viburcol kúpot javaslom.

Ezek a szerek csak természetes összetevőkből állnak, gyógszerek mellett is alkalmazhatók, nincs mellékhatásuk és bármeddig adhatóak. Nurofent csak 38 fokos láz fölött javaslott adni és akkor is óvatosan a Germicid-C kúppal felváltva.

17 hós kislány anyukája

2009. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. okt. 17. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!