Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire van jelentősége...

Mennyire van jelentősége annak, hogy 1 éves kor felett anyatejet kap egy gyermek?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag ekkor már bármit ehet,ezen kívül tehéntejet is ihat,hozzájut minden fontos tápanyaghoz az ételekből,akkor miért hangsúlyozzák,hogy minél tovább szopjon egy gyermek?
2013. júl. 5. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem semennyire.
2013. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
semmi, megnyugtatásra jó a szopizás, meg persze nem árt neki, de sok haszna már tuti nincs belőle a szervezetének.
2013. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Semennyire. Nyilván könnyebb mellbimbót nyomni a szájába, mint másképp lefoglani, vagy másképp megnyugtatni.
2013. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Biztosan vannak benne tápanyagok, vitaminok még ekkor is, de ez inkább ilyenkor már lelki szükséglet vagy a babának vagy az anyának, esetleg mindkettőnek. Táplálkozás szempontjából szerintem már elenyésző a fontossága.
2013. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Az anyatej olyan immunanyagokat tartalmaz, amit semmilyen étel nem.

A gyerek immunitása 6 éves korára fejlődik ki.

Minél többet kap, annál jobb.

Ez a biológiai része, és akkor ott a többi előnye, amit részint már felsoroltak, bár magam is azt gondolom, hogy a kötődést más módon is ki lehet alakítani a babával, szóval ilyen szempontból én sem tartom elengedhetetlennek, inkább csak egy jó lehetőségnek.

2013. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt egy érdekes cikk ezzel kapcsolatban, az evolúciós szempontok átfésülése:

[link]

2013. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkább érzelmi, de nálunk pont egy éves korára már nem kérte. Nem kellett már.
2013. júl. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket,nagyon érdekes volt. Az én kislányom most 7 hónapos,még szopik, úgy tervezem,hogy kb. 1 éves koráig szopjon,persze ha ő is így akarja.Írta a szerző,hogy vannak akik undorítónak találják egy nagyobb gyermek szoptatását.Én nem mondanám,hogy undorító, minden esetre tényleg furcsa nekem.Egy ismerősöm mesélte,hogy 2 és fél éves még szopizó kisfia "szerelmet vallott" a melleinek.Beszélő gyermeknél egy ilyen megnyilvánulást akaratlanul is a szexualitással kapcsol össze az ember.(Miért is ne,hiszen ezen az oldalon olvastam,hogy egy anyukának azt mondták,hogy 10 hónapos babája maszturbál.(Főleg,hogy olvastam,hogy vannak akik titokban szoptatják nagyobb gyermekeiket.Ezért is tettem fel a kérdést,hogy ártanék-e azzal lelkileg a gyermekemnek,ha egy évesen elválasztanám.Nektek mi a véleményetek erről?
2013. júl. 5. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:

azt már leírták előttem h tápanyagok tekintetében semmi jelentősége, ezzel én is egyetértek.

Inkább lelkileg kell (akinek kell)

Én egy évesen még reggel-este szoptattam, azért mert ekkor kezdtük el a tehéntejet bevezetni, és szép lassan haladtunk vele. Amikor reggel már ivott tejet rendesen, akkor azt elhagytuk. Én soha nem erőltettem, lelkileg nem tesz jót ha egyszer csak elveszed tőle, ha ő nem akarja.

16 hónpaos volt amikro teljesen elválasztottam. Szerencsére nem zavarta meg.

2013. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szerencsés előre fix időpontot eltervezni arra, hogy meddig fogsz szoptatni. Én egy évesen még napi 3-szor szoptattam, majd lassanként elhagytunk egy szopit, és még lassanként tervezem elhagyni a maradék kettőt.

Először én is úgy gondoltam, hogy 1 éves korig fogok szoptatni, de aztán a gyakorlat erre rácáfolt. Nem lett volna olyan egyszerű azt mondani, hogy na ma 1 éves a gyerek, akkor holnap nincs szopi, hiszen kialakult egy rutin amin nem láttam értelmét változtatni.

1 éves koron túl lelki szükséglet a babának, csillapítja folyadékszükségletét és immunerősítő hatása is van.

Én a helyedben megnézném hogy a baba igényli-e a még a szopit vagy sem, és aszerint kezdeném el leszoktatni, főleg ha neked sem teher a szoptatás.

Én úgy veszem észre lányomon pl, hogy az esti, alvás előtti szopit már annyira nem igényli mert 5 perc után abbahagyja, uh hamarosan azt elhagyjuk, a reggeli szopit meg majd ahogy alakul, pár hónap múlva.

2013. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!