Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludj jól? Nappal is ugyanúgy...

Aludj jól? Nappal is ugyanúgy csak kiságyban kellene?

Figyelt kérdés
Este, éjjel nincs gondunk. Viszont a nappali nagyobb alvást délután rajtam szereti. Természetesnek érzem az igényét az összebújásra. 3.5 hónapos.
2009. okt. 16. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nem gond, még ilyen korban. Az én kisfiam is rajtam akart aludni, aztán szépen lassan megszokta, hogyha alvás van az ágyba rakom le. Egy idő után már nem tiltakozott ellene. Sőt kényelmetlenné vált neki, a rajtam való alvás ahogy nagyobb lett.

2009. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a megérzéseidre hallgatsz, abból nagy gond nem lehet. A lányom imádott rajtam az ölemben, babakocsiban szundikálni, később sem semmi gond, ha a kiságyba tettem le.

Hallgass az ösztöneidre, ha úgy érzed, hogy neki ott jó, hát legyen!

2009. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyira megkönnyebbültem. Köszi. Most is itt szuszog és olyan, mint egy falat mennyország.
2009. okt. 16. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

most vagy megköveznek lepontoznak vagy...

én mellébújós szeretgetős anyuka vagyok.. de...

első babám pocakfájós volt, ringattam szeretgettem, masszíroztam, mindent megtettem..éjjel és nappal... egy hónap alatt elmúlt a pocifájás és maradt a nappali nyavalygás.. bocsi de már egy lépést nem tudtam tőle tenni..

a védőnőmnek nincsen még gyereke..na nekem ne magyarázzon-gondoltam.. de kipróbáltam amit ajánlott..

a poci teli volt édesen pihent a karomban:)

pelusa üres vagyis inkább száraz volt, komfortos érzés lehet:)

nyugodt volt és mosolygós.. beraktam az ágyába amikor láttam, hogy elfáradt... bejött az üvöltés..

de hagytam.. kb 10 percig malmoztam az óra előtt.. negyedóránál tovább nem hagyom bemegyek hozzá-gondoltam..és nem kellett.. 10 perc után békésen nézegetett aztán bealudt.

kb 2-3 nap volt amíg ezt rendszeresen eljátszottuk, persze a nyavalygós idő rövidült...

Utána a közös játszós órák után ment az ágyába és elszórakoztatta magát.. megszerette az ágyát.


Ezt eljátszottam a második manókámmal is és most a hamadikat várjuk, vele is így lesz..

Eleinte szívtelen dögnek tartottam magam, de ha tudtam kicsit pihenni én is nyugisabb türelmesebb és vidámabb voltam.. vagyis a közös idő tartalmasabb volt, és a tejcim is több lett a nyúzós időszaki tejcinél..


a mai helyzet: a nagy ovis, a kicsi 2 éves múlt.. esti mese, éneklés után mindenféle hőzöngés nélkül puszival és mosolyogva mennek aludni, el sem hinném ha nekem mesélnék. Megtanulták "elaltatni magukat".


természetesen lehet másképpen is csinálni, és én is hiszek abban hogy 3-4 hónaposan még nemlehet elrontani, de eljön az idő amit nem későnek neveznék,de már nehezebb a saját ágyba szoktatás, amikor neked már több dolgod lesz... és nehéz szívvel hagynád magára a szobájában aludni.. és ha akkor kezd el bömbölni, hát lelkifurdalás nélkül senki nem ússza meg.

megjegyzem:Kétgyermekes kismamaként néha még én is elmegyek anyukámhoz mert nála olyan jól tudok pihenni, főleg ha együtt dőlünk le.. a közelsége olyan finom!

2009. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aki veszi a fáradtságot és válaszol: zöld kéz :) este én sem kapom föl, nem is sír, csak kiabál. Nappal mintha anyázhatnékja lenne. Úgy látom, jót tesz a kis lelkének.
2009. okt. 16. 15:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanaz a tapasztalatom, mint a 15:04-es válaszolónak.

Én is imádtam az összebújást, hárítottam mindenkit, mert ez így jó nekünk, aztán szépen elmúlt a hasfájás, ő meg még mindig a kézben, csakhogy már 11 kilós is elmúlt és 1 éves is. Első lépeésben elalszik kézben, beemelem az ágyba, de mivel már lassan tesót tervezünk ez nem fog működni. Beteszem, nézem az órát, ált 10 perc méltatlankodás után elalszik, ha nem, akkor lefekszem mellé (egymás mellett van az ágyunk), ha ez sem, akkor kézben altatás stb stb stb, de a lényeg, hogy egyre többször alszik el magától!


Egy már mászni/járni tudó gyerek mellett nagyon kevés ideje jut az embernek a háztartásra, önmagára, de ezt az elején még nem tudjuk :) Vagyis kell a baba alvási ideje másra :)

2009. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!