Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy megyünk sétálni...

Baj, hogy megyünk sétálni hidegben is?

Figyelt kérdés
Itt olvasom,hogy sokan,akiknek nagyobb a babájuk sem mennek ki ebben az időben.Ha iszonyú szél fúj,persze mi sem megyünk.De ha "csak" hideg van,vagy nem nagy a szél,mi bizony minden nap megyünk sétálni.Én úgy tudom,kell neki a levegő akkor is,ha hideg van.Eddig egyszer nem voltunk,amikor olyan nagyon fújt a szél.2 hónapos.Tényleg baj,ha kiviszem minden nap???
2009. okt. 16. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
dehogy baj,igaz mi 9 hósak vagyunk,de tegnapelött,és tegnap is kint voltunk,igaz nem sokat,olyan 1 órát,de láttam rajta,hogy mennyire jólesett neki.a levegő kell a babáknak.hideg sajnos mostantól jó pár hónapig lesz.én esőbe is kiviszem ha nem nagy az eső,ha nagy a szél akkor nem.ma se szél.se eső,csak simán nagyon hideg van.felöltözünk és sétálunk kicsit.nyugodtan menj te is.
2009. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én októberi baba voltam és akkoriban még elég nagy telek voltak.Anyám jól bebugyolált és a legnagyobb hóban is kitett egy órára és aludtam mint a bunda állítólag!Szerintem vidd nyugodtan,megfelelően felöltözteted és mehettek,szívósabb lesz!!
2009. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké,köszi:)Mentünk volna mindenképp,csak kíváncsi vagyok,más szerint baj-e.Nagyot alszik és nekem is jólesik kimenni.Eddig max félórát voltunk kint.Kicsit majd növelünk az időn.Szerintem kicsit túl is öltöztetem.Mit kéne ráadnom?
2009. okt. 16. 11:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj, ha kimentek. Mínusz 5-10 fokig nyugodtan kiviheted, persze megfelelően felöltöztetve. Az enyémek egész télen kint aludtak, sosem volt semmi bajuk (3 gyerekem aug. végi-szept. eleji, 1 pedig februári). Szerintem adj a babára a bent viselt ruhája fölé egy bundazsákot, meleg sapit és be is takarhatod egy pléddel, ha nincs a babakocsinak lábzsákja. Most még nincsenek mínuszok, így arra is gondolni kell, hogy majd akkor is fel kell majd öltöztetni valahogyan, nem szabad már most túlöltöztetni, mert akkor majd mit fogsz ráadni..
2009. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyobb baba anyukája vagyok. Ma már mi is voltunk kint, de vasárnap óta nem. Ha most lenne kisbaba ( 2 hét múlva 1 éves) akkor vittem volna eddig is esővédővel bundazsákban. De mivel nem marad meg a babakocsiban, csak rövid ideig (állandóan menni akar), így ez kivitelezhetetlen. Orkán erejű szélben, esőben pedig nem szeretném ha sétálgatna... Szóval szerintem ez lehet az oka, hogy a nagyobb babákkal nem mennek ki...
2009. okt. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj, és akik olyan helyen élnek, hogy hónapokig ilyen idő van.

Az a baj, hogy sookan bent aszalják agyereket a lakásban, aztán utána megfújja a szél és tüdőgyulladáast kap.

Nem esik, kicsit fúj, miért ne lehetne kiemnni.

2009. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. Nagy szélben mi se mentünk ki, de a hidegben miért ne? Melegen kell öltözni és kész. A babának kell a friss levegő.
2009. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mi is megyünk minden nap, meghülyülnék ha nem mehetnénk le egy picit:) babót jól bebugyolálom és már hasítjuk is az aszfaltot! 10 hetesek vagyunk. Amikor szél van, akkor mindig széliránynak háttal tolom a kocsit, illetve keresem a szélvédett helyeket.
2009. okt. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4 hónapos a lányom.

Viharos szélben, szakadó esőben és később majd a -15 fokban nem megyünk sétálni. Amúgy igen.

Jól felöltözve.

Babámnak hiányzik, ha kimarad.

2009. okt. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem baj, sőt! Jól teszed, hogy mentek sétálni.


-10 fokig napi 6 óra levegőzés egészséges!


Ne fázzon, de ne is öltöztesd be annyira, hogy meggyulladjon.


Én még erős szélben is vittem a kisfiam sétálni. CSAK esőben maradtunk a lakásban.


Most 19 hónapos, de még nem volt megfázva! És nemis bugyoláltam túl...

2009. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!