Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem 15 hónapos...

Hogyan kezeljem 15 hónapos lányom dühét?

Figyelt kérdés
Ha valami nem sikerül, dühöngeni kezd, ordít és odacsap, eldobja, ami a kezében van. Hogyan reagáljak rá, mit tehetek, hogy türelmesebb legyen? Már egy sima várépítésnél kiakad, ha ledőlnek a kockák...
2009. okt. 16. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék,az én fiam 3,5éves lesz lassan,de pont úgy viselkedik mint a lányod.sajnos én sem tudok mit kezdeni vele :S :(
2009. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tipp: Oda kell menni hozzá, rögtön utána mikor "dühöngeni" kezd. Leülni mellé és a szemébe nézni. A lehető legegyszerűbben kell elbeszélgetni vele. Először megkérdezni mi történt. Megértően és nem indulatosan. Ha nem néz ránk akkor először el kell érni, hogy ránk figyeljen. "Kicsim figyelj ide anyára." Csak akkor jut el hozzá amit mondunk ha tényleg ránk néz. Mi közben beszélünk hozzá csak vele foglalkozzunk.Fontos az is, hogy leülsz mellé, mert akkor úgy érzi, most egyenranguak vagytok. Elkezdődhet a beszélgetés. Miért csináltad ezt? El kell mondani neki, hogy mit kell csinálni, ha a kocka eldől, hogy tudja mi a helyes reakció és, hogy nem történik semmi ha a kockák elborulnak. Remélem segítettem. Ha kérdés van írj nyugodtan.


Üdv.: Anita

2009. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!