Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tesztek éjjel a szeparáció...

Mit tesztek éjjel a szeparációs szorongás időszakában?

Figyelt kérdés
Nálunk tombol, most 8 hónapos babám éjjel felkel, bemegyek, megszoptatom, ahogy jövök ki sikít. Majd újra be, újra ki, újra sikít.... és ez megy éjszaka 3 órán keresztül. Mit tegyek, hogy teszem a legjobbat? Hagyam, vagy vígasztaljam?
2009. okt. 16. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk az nem volt kérdés,h hagyjam-e.Az eleve kizárt dolog volt(2 gyerekem van).Azon gondolkoztunk csak,h nála maradjak,vagy átvigyük hozzánk.Átvittük.Ő pillanatok alatt megnyugodott és elaludt.És persze mi is.Nem is szokott át hozzánk(a kicsi 16 hós).Néha most is előfordul,de nyugodt,mert tudja,ha "szól",én azonnal ott vagyok,és nem hagyom magára.
2009. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Mennyi időt vársz, amikor újra sírni kezd? Az én fiam is 8 hónapos, már kisebb korától kezdve sír, ha kimegyek, 5-10 perc után viszont elalszik. Ha bent maradok a szobájában, akkor viszont nem tud elaludni, mert engem figyel. Most éjszakánként ha felsír, nem megyek egyből át, és néhány perc után alszik tovább, így átalussza az éjszakát.


Nálatok az is lehet, hogy rákapott a szopira. Ennyi idős gyerek kibír egy éjszakát evés/ivás nélkül, úgyhogy inkább csak komfortszopizni szeretne valószínű. Erről kéne valahogy leszoktatnod, mondjuk vízzel kínálnád (én ezt tettem, mikor elfogyott a tejem), és néhány nap múlva már akart éjszaka fogyasztani semmit.

Én úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy a szeparációs szorongás miatt sír.

2009. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: próbáltam az együttalvást, de az lett belőle, hogy semŐ sem mi nem aludtunk. FÉltünk, hogy legurul az ágyról, ráfekszünk, megnyomjuk, ha fordultunk felébredt, ha ő mocorgott, mi ébredtünk azonnal. Nagyon nem vált be nálunk sajnos.


Második válaszolónak: tehát ahogy berakom vissza az ágyába rögtön sír, ha látja hogy kimegyek, akkor pedig sikít. Ezt kb. 2 percig csinálja, aztán elhallgat, majd 10 perc csend után ismét sír, ismét elhallgat, és ez így megy órákon keresztül. Nem a foga, mert nem azt a "fájdalmas" sírást hallom, nincs könny sem a szemébe. Nagyon rossz, Ő is fáradt, én is, és nagyon sajnálom amikor sír, teljesen tanácstalan vagyok.

2009. okt. 16. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!