Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már ilyen a babátoknál?...

Volt már ilyen a babátoknál? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2hónapos a babám.Szív problémája miatt eddig nem feküdhetett hasra.Az egyik orvosi vizsgálaton kiderült, hogy nagyon gyenge és túlságosan jobbra tartja a fejét,rossz beidegződés.A jobb szeme jobban ki van nyílva mint a bal.Most már feküdhet hason és tornáztatni kell.A tornával rendbe hozható?Lehet még egészséges?
2009. okt. 16. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 2 hónapos.Nálunk az volt,hogy csak a feje jobb oldalán volt hajlandó feküdni,se hason,se a bal oldalon.A védőnő is észrevette,már sokszor piszkált miatta,hogy ki fogja feküdni a fejét.Látszott is,mert az arca egyik fele pufibb volt...már kezdett laposodni a másik oldal.Én otthon kezdtem el tornáztatni.

Lefogtam a mellkasát,és balra fordítottam a fejét.Megvártam míg magától visszafordítja,majd újra elfordítottam.Ezt kb.5 percig.2-3 napig így tornáztunk,azóta már éjjel a bal oldalára fordítja a fejét,úgy alszik,a feje is visszament,már semmi nem látszik.

2009. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én picuromnak is hasonló problémája volt 2 hónaposan,csak balra tartotta fejecskéjét,nem aludt hason ő sem.

Egy idő után pedig ha hasra tettem nem tartotta a fejecskéjét,csökkeni kezdtek az izomtónusok.

Tornáztattuk sokat,bár nagyon nem szerette de 1-2 hónap múlva már el is múlt.

És innentől kezdve már semmi baj nincs vele,nemrég lett 1 éves.

Úgyhogy kitartás,sok torna és szerintem minden rendben lesz.

2009. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 16. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!