Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapig egy angyal volt a...

10 hónapig egy angyal volt a kisfiam, de azóta főleg mostanában egy nagyon hisztisz kisfiú lett? Mitől lehet ez? Szinte semmi sem jó neki

Figyelt kérdés
Mit tehetek?
2009. okt. 15. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.NE HARAGUDJ, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de az én fiam is ilyen lett és már fel is akartam tenni a kérdést.Eddig jó baba volt, mostanában viszont, ha vmi nem úgy van ahogy ő akarja hanyatt végja magát, toporzékol, rugdos, sőt tegnap még belém is harapott.Ha rászolok, hogy nem szabad, vagy rácsapok a kezére csak kiröhög.

Tiéd is ilyen??

Fogalmam sincs mit tegyek vele.

2009. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt csinálja az enyém is. Tied mennyi idős?
2009. okt. 15. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

10 hós múlt 10-én, az őrületbe kerget.Bnőm azt mondta keressek egy gyerekpszichologust, hát nem tudom.

Ő fia 11 hós, de szótfogad, hát az enyém nem és élvezi is rettentő mód a fiacskám.

Tegnap pl reggel 8 után, csak du 3kor volt hajlandó enni,a 12 helyett, addig minden kiköpött és ordított.

Majd a nyomtatót püfölte, én meg megfogtam a kezét, abban a pillanatban tiszta méregből belém harapott.

Szerintem pár hónap és ki is nyír simán:)

2009. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hósan kezdte, másfél-2 hónap alatt lement ez a bizonyos 1. hiszti-kórszak. Kitartás! (és következetesség :) )
2009. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős korban már szeretnék érvényesíteni az akaratukat.Rájöttek,hogyha sírnak,akkor az anyuka teljesíti,amit akarnak.Egyetlen megoldás: következetesen nem venni tudomást a hisztiről.Amikor hisztizik,nem adnineki oda amit akar,betenni az ágyába,és csak akkor állni szóba vele,ha már nem ordít.Ha evésnél hisztizik,elvinni az asztaltól,és a következő evésnél ugyanazt adni neki.Ha még akkor sem eszi meg,akkor vacsira is azt kapja.Semmi baja nem lesz,ha éhezik egy kicsit,de ha éhes lesz,akkor megfogja enni.Meg kell tanulniuk,hogy nem ő,haenm az anyuka akarata érvényesül.Következetesség és türelem.
2009. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és, ha öltözés közben üvölt, akkor ne öltöztessem fel? VAgy olyankor mi van?
2009. okt. 15. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Védőnő ezt tanácsolta:

Harapás, ütés, nem neki való dolgok: erélyes NEM SZABAD, többször, kézlefogással. Ha nem, bünti. Nálunk pl. kiságy a bünti, mert tudja, hogy ott aludni szoktunk, játszani nem. Kimenni a szobából, egy darabig tudomást sem venni róla.

Hajhúzás: visszahúzni, persze nem "bikából", csak annyira, hogy érezze. "Ugye fáj? Anyának is fáj, ha húzod!"

Sikítás, üvöltés hisztiből: üvölts, sikíts, kiabálj! Normál hangerőnél erősebben, de ne teljes hangerőn. Rájön, hogy anya is tud olyat.

Ha földhöz vágja magát, hagyd ott, csinálj következetesen mást, ne figyelj rá!

Kb. ennyi.

1 éves lesz a lányom, 2 hónapja tart a hiszti. Meddig még? Fogalmam sincs, de már nagyon várom a végét!

2009. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Öltözés, pelenkázás: gondolatban befogom a fülem, és "megharcolok" vele. Muszáj öltözködni, pelenkát cserélni! Lefogom, ahogy tudom.

/utolsó/

2009. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus ekkora gyereknél. Kislányom egy földre szállt angyal volt egészen addig, míg meg nem tanult egyedül közlekedni (9-10 hónapos kora között). Aztán ugyan ezek a dolgok jelentkeztek nála. Ha valamiért rászóltam földhöz verte magát, fejét a falba verte, vagdalta magát, semmit nem értett meg, dacolt, próbálgatta meddig mehet. Aztán felvettem a kesztyűt és következetes maradtam, ha hisztizett szó szerint nem érdekelt, ott hagytam, másodperceken belül abbahagyta és tette tovább a dolgát. Most 13 hónapos,és hetek óta megint visszabújt angyalbőrbe. Teljesen elmaradtak a hisztik, tudja (nagy többségben) mit szabad és mit nem. Persze sokszor azt csinálja, hogy mondja hogy dádá, mert tudja hogy nem szabad, de azért megcsinálja.

Amúgy néha egy hirtelen kézrecsapás elrettentő erejű tud lenni. Nem arra biztatlak, hogy verd a gyereked, de másképp pl. kislányom nem tanulta meg, hogy a kutya szájában nem turkálunk.

2009. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!