Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kisbabam es minden...

2 hetes a kisbabam es minden 2. nap furcsizik. Mikortol furdessem minden nap?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Holnaptól!

Te is csak két naponta fürdesz?

2009. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Én az első naptól kezdve minden nap fürdetem.
2009. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Mi elsö naptól fogva minden nap fürcsizünk. Nyugodtan fürdetheted már most is.
2009. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

ÉN még nem is hallottam olyat, hogy kétnaponta fürdet valaki egy babát. A miénk 11 hónapos, minden este fürdik, és nem csak azért, mert jobb a komfortérzete úgy, hanem azért, hogy szokja azt a rendszert, hogy a fürdés után mindig a hosszú alvás jön :)


Sztem nyugodtan fürdessed minden nap. Feltéve, ha elég meleg van a lakásban és a fürdőben.

2009. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Első naptól kezdve naponta fürdetem.
2009. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
első hetekben én is csak 2 naponta fürdettem... mégis mitől lesz koszos az a gyerek?:) Tiszta ruha rá és sanyi:) kb 1 hónapos volt amikortól már minden nap fürdik.
2009. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem azért kell fürdetni, mert koszos lesz. :)

Gondolj bele, azért a feneke egész nap bepállik a pelenkába, pisi-kaki, stb. Fürdés után mégiscsak kellemesebb érzés lefeküdni aludni, mint fürdés nélkül..

Ennek ellenére persze nincs ezzel semmi gond, ha eddig csak kétnaponta fürdött, de a jó közérzethez szerintem is kell az esti fürdés, és a rituálé.

2009. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem fürdesd mindennap.Biztos sokat számit neki közérzetileg.Én mindig naponta fürdetem és fürdettem.
2009. okt. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Én születésétől fogva minden nap fürdetem a babámat, de a védőnő is azt mondta nekem az első látogatásakor, hogy nem kell minden nap, mert még pici, nem lesz koszos, és nem kell a bőrét feleslegesen többször irritálni, meg hogy nyugaton már egyre inkább ez a trend(?). Én nem követem a nyugati trendet, már csak az esti rituálé miatt sem, a babák pontosan tudják szerintem, hogy este fürdés van, hami, aztán meg alvás. (volt, hogy néha-néha kimaradt a fürdés, nyáron, este kicsit később értünk haza, elaludt a babakocsiban és nem ébresztettem fel emiatt, és persze semmi baja nem lesz:))
2009. okt. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Én védőnő és gyerek orvos tanácsára nem fürdettem minden nap a babámat. Amíg pici elég 2-3 naponta is, mert a bőrén lévő védőrétegnek árthat a gyakori fürdetés. kb 1 hónapos koráig én is 2-3 naponta fürdettem, amikor nem volt fürcsi csak áttörölgettem a hajlatokat. Most 2 és fél hós és néha kimarad 1-1 fürdetés, ha látom, hogy már nagyon álmos vagy ilyesmi. De általában minden nap fürdetem.
2009. okt. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!