Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelben lakunk és nagyon...

Panelben lakunk és nagyon meleg van itt a 4. -en,29 fok! Az 1 hónapos babámnak is melege van. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Csak 1 body van rajta és így is le van főve. mit tegyek? sajnálom szegénykémet. segítsetek. köszi.
2008. jún. 23. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire meleg van és nem éri huzat, akkor szerintem lehet egy pelusban is. (Én így csináltam.) Időnként megtörölheted egy nedves (langyos) törülközővel a kis testét, az valamennyire felfrissíti. Esetleg elindíthatsz úgy egy ventillátort, hogy kb. 1 méterre a fal felé fordítod, és csak a visszavert levegő éri a kicsit. De leginkább azt tedd, ami neked is jól esne, csak arra kell odafigyelni, hogy a babák egy picivel (nem sokkal) jobban szeretik a meleget, mint mi, felnőttek.
2008. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2008. jún. 23. 13:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
NEm akarlak nyugtatgatni de mi a 10diken lakunk nyugati oldalon -gondolhatod egész délután ide süt a nap és ráadásul a tető is fűt.A leghidegebb a konyha tegnap késő éjjel 32fok volt-a szobát már meg sem mértem -az a nyaugati.És kb 3hét mulva szülök,Nem tudjuk még mi lesz,próbálkoztunk már az orionnak egy léghűtőjével,de az nagyon rossz,fleslegwes pénz kidobás a ventillátor jobban megkevri a levegőt,de sztem én is azt fogom csinálni,hogy ventillátor és nem rá iányitva kevertetem a levegőt,plusz be van sötétítve egész nap,majd szellőztetünk este meg reggel,a nagyszobát meg kinyitjuk napközben is.37hetes kismama
2008. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Sokat nem tudsz tenni, csak tényleg annyit, hogy nem adsz rá ruhát, ilyenkor nem lesz baja. Egy pelusra fektesd le csak pelusban, szegényeknek is nehéz, de nem tudunk mit tenni ellene, elvégre magadat sem tudod hűteni. A mosdatást, fürdetést, törölgetést én abból a szempontból egyeztetném védőnővel, dokival, hogy a kis bőrének jót tesz-e, ha naponta többször éri "víz" még ha nedves törölköző gyanánt is. Nehogy nagyon kiszáradjon a bőre.

De ezt el kell viselni sajna.

Én szerencsés vagyok, a lákásban csak 25 fok van, bár a védőnő szerint itt is melege van a kicsinek..

2008. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bemasolom ide is amit ma egyszer mar irtam, hatha segit vmit!

Klima! Ne a gyerekszobaba, hanem melle, ajtonyitassal athuteni.

Egyszer kell beruhazni, es minden nyar kellemes lesz.

DE! Tudom, h draga. Ezert nem mindenki teheti meg, de van olcsobb megoldas:

Ugyanet mobil valtozatban, feleannyiba kerul, es cipelheted a lakasban.

Meg olcsobb valtozat, Orionnak van ilyen,jeget teszel bele es azt fujja, keringteti, vmennyit az is er. De most olvastam pont itt, h sajnos ne msokat :(

Majd ventillator, de amennyire olcso, annyira nem er semmit, emrt a gyerekre nem fujhatod ra, es az csak ugy hut, h az izzadsag elparolog az emberrol, es ezert erzi hutesnek, de ez babara tilos.

Nekem ezeket az alternativakat vazolta fe la doki, mert 35 fok volt abban a helyisegben, ahol a baba lesz (!!)

Galeria...

Amiota megvan a klima (50e volt) olyan eletminosegbeli valotzast tapasztalunk a ferjemmel, h hihetetlen.

Mindig kellemes ido van, 25 fok, ejje lalszunk, mint a bunda, es a baba sem fog megfoni (nem az o birodalmaba tettuk persze)

Minden jot!

2008. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy a víz árthat a babának! Én az enyémet baraktam pancsizni és felfrissítette. Nagyon élvezte. Persze nem hideg vízbe! Patikában vettem hidratáló krémet a kis testére és utánna azzal vékonyan bekentem. Nekem ezt tanácsolták és maximálisan bevált.
2008. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2 hónaposak vagyunk és 28,5 fokban. Hát most megszerette a babám a fürdést, már 2szer pancsolt idebent a kiskádjában. És bealszik utána, szépen elnyomja a füri.
2008. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!