Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 szobás lakásban hol alszanak...

2 szobás lakásban hol alszanak a babák? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy 18 hós kislányom és most szeretnénk neki kistesót. A lakásunk 2 szobás (50 m2) és bajban vagyunk, hogy hol legyen a tesó ágya. Most van 1 gyerekszoba (12 m2), ahol a kislányom alszik és van a nappali (17 m2), ahol mi alszunk. Félünk, hogy ha egy szobába tesszük a 2 babát, akkor éjszaka a pici felébreszti a nagyot. De ha a nappaliba tesszük, akkor meg a napközbeni alvásánál a nagyobb gyereknek kell csendben lennie.

Ti hogy oldottátok meg ezt a kérdést?


Előre is köszi a választ!


2009. okt. 14. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Hasonló cipőben járunk. Azzal a különbséggel, hogy nálunk már csak pár hónap és itt a tesó. Én úgy gondoltam, hogy velünk alszik majd a nappaliban a pici. Mivel számára az lesz természetes, hogy zaj van, így nem kell lábujjhegyen közlekednünk majd a nagyobbikkal. Legalábbis így gondolom most.
2009. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Mi is 2 szobás lakásban laktunk, mikor jött a második baba. Számunkra természetes volt, hogy a gyerekszobában alszik! Anya és Apa a hálószobában, a két gyerek pedig a gyerekszobában. A nagytesó hamar megszokta, fel sem ébredt éjszaka, ha ordítás volt :) És így nem volt szükség később átköltöztetési cirkuszra...
2009. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszobás lakásban laktunk, mikor jött a második baba. Nem volt kérdés, hogy hol alszik. Gond sem volt sok belőle. Az igaz, hogyha a kicsi nyűgös volt napközben, akkor nehéz volt megoldani, hogy a nagyobb csendben maradjon amíg alszik, de megoldottuk valahogy. Most van gyerekszobánk, ahol a lányok alszanak és egy hálószobánk, ahol mi alszunk a kicsivel (1 éves), no meg a nappali. Most jön a negyedik baba és azon agyalok én is, hogy hogy legyen. Most úgy tervezem, hogy mi kiköltözünk a nappaliba és a hálónk is gyerekszoba lesz a két kicsinek. Ha szükség lesz rá, akkor beteszek ideiglenesen egy matracot és én azon alszom. De már nem félek annyira, hogy nem hallom meg, ha felsír éjjel a kicsi. Amúgy az az általános tapasztalat, hogy a nagyobbak csak nagyon ritkán kelnek fel a kistesók éjjeli sírására, nálunk sem jellemző.
2009. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Én is arra hajlok, hogy legyen külön szobában a 2 gyerek, de a férjem velünk szeretné a kistesót a nappaliba.

Kíváncsi vagyok még tapasztalatokra. Írjatok még! :-)

2009. okt. 16. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk itt is, ott is volt egy kiságy a kisbabának. Éjszaka a gyerekszobába aludtak, de ha "buli" volt, akkor fogtam, és átvittem magunkhoz (ott összecsukható ágya van), csakúgy, mint a napközbeni alvásnál . Ha a mi szobánkban aludt, akkor addig a gyerekszobába játszottunk a naggyal, vagy fordítva.
2009. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Az első 3 hónapot velünk tölti a kicsi a bölcsőben, majd megy át a kisszobába a kiságyba. Szerintem ez a jobb megoldás.
2009. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első perctől kezdve egy szobában alszik a két gyermek. Bár nem egyszerű, rohanni kell, ha az egyik felébred, de ez van. Ekkor a lakás, az erkélyen mégsem lakhat!

A kicsi 10 hónapos, egész jók az éjszakák, a nagy jól alszik, nem szokott felébredni a kicsire, d a kicsi azonnal ébred, ha a nagy is felkel. Igazándiból gyerekfüggő, hogy feléred-e a másikra. Ha jó alvó, nagy szerencse!

2009. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is ez van. Két éves a nagy, és 7 hetes a kicsi. Én addig altatom velünk, amíg át nem alussza az éjszakát, mert nem vagyok elég gyors "berohanó", és a nagy sajnos minden neszre ébred, akkor ő is bőg, és kinek kell éjjel két síró gyerek. :o) Most már csak egy szopi van éjjel, ha az elmarad, akkor visszamegy a kiságy a gyerekszobába, és kijön onnét a kanapé, és akkor majd a vendégeinket is lesz hol leültetni. :o)
2009. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nalunk a nagy mar 10 eves,iskolas tehat megvan az o birodalma,de ha nem is lenne nagy a korkulombseg akkor is a pici mellettem lenne es van is mert szoptatom es nyugodtabb vagyok es a nagyot sem zavarja.Majd amikor atalussza az ejszakat akkor atviszem a gyerekszobaba.
2009. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!