Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom ma 5 hónapos, de...

Kislányom ma 5 hónapos, de nem fordul semerre, se hátról, se hasról. Nem fejlődik jól? A védőnő azt mondta, hogy lehet, hogy gyógytornára kell vinnem. Hogy vegyem rá, hogy forogjon?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

6 hósan kell forognia. A szomszéd kislány 7 hónaposan kezdte és nincs semmi baja azóta már másfél éves "nagylány". Szerintem még hagyd fog az menni. Egyébként csinálhatod azt, hogy betekered egy plédbe és kigurítod belőle óvatosan hátha azzal megjön a kedve vagy rájön, hogy egyedül is meg tudja csinálni.

Azt is lehet, (ezt gyógytornász mutatta a TV-ben egyszer) hogy egyszerűen megfogod az egyik lábszárát a térde alatt, felnyomod a hasa felé egy kicsit és úgy a lábánál fogva átfordítod az egész testét de óvatosan, lassan. Én ezt kipróbáltam 2x-3x egy nap és 2 nap múlva egyedül csinálta. Akkor 3,5 hónapos volt.

2009. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggodj! Az en kisfiam 6 honaposan kezdett el forogni es csak az egyik oldalara. Onnantol kezdve rohamleptekkel fejlodott, most 8 hos es mar all es negykezlab kozlekedik az egesz lakasban. Nem hiszem,h gyogytorna kellene egy 5 honapos babanak....varj meg. Minden baba mas.
2009. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jol irta az elos,lehet hogy csak meg kell neki mutatni!En is igy csinaltam ,mert magatol nem jott ra a technikara, es 2 nap mulva mar profin fordult!
2009. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem 5 honaposon még nem kell forogjon.Minden baba más mi 7 és fél hosak vagyunk és kébzeld egy héten egyszer fordul ja és nem mászik pedig aszt mondják ebbe a korba már kell,viszont már áll,ugyhogy minden baba más nem kell eröltetni majd maguk tudják mikor mitt akarnak.Ja és ne figyej arra,hogy az én babám eszt tudja meg aszt tudja.
2009. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!