Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tiszta ideg vagyok,8 hónapos...

Tiszta ideg vagyok,8 hónapos babánál miért jelezhetett a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Az éjjel elkezdett pittyegni a légzésfigyelő 8 hónapos kislányomnál.

Odahajoltam - amennyire tudtam, már teljesen lent van a kiságy alja - de nem hallottam, hogy szuszogna.

Hason aludt, arccal befelé, a rács tövében.

Nagyon megijedtem.

Felemeltem, akkor sóhajtott egy nagyot, és akkor már hallottam azt is, hogy szuszog.


Lehetséges, hogy nem vett levegőt?

Eddig soha semmi gond nem volt a légzésfigyelővel, szerintem nem lehet rossz, most cseréltünk elemet egy pár hete.


Meddig lehet baj?

Azt hittem 8 hónapos korára már legalább ezért nem kell aggódnom!


2009. okt. 14. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk is jelzett, de "csak" szimplán legurult az érzékelőről. Azt írod, hogy a rács tövében volt, valószínűleg Ő is "csak" legurult róla:) ettől függetlenül baromi ijesztő az a sípolás...:(
2009. okt. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, biztos csak a szokásos érzékenység miatt jelzett a készülék. Szerintem próbáld ki, hogy újra cserélsz benne elemet- ki tudja, hogy amit vettetek, hány évig volt az üzletben-. Biztos nem lesz baj, ne félj!
2009. okt. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

néha, ha hidegben már több ruha van rajta, akkor is jelezhet-nálunk legalábbis ez volt .

Én még másfél éves korú babát is hallottam, hogy meghalt... de ki tudja...

Én nem szoktam felvenni a kicsit, kikapcsolom és visszakapcsolom a gépet, és ha villog tovább, nincs gond.

ha többször nem fordul elő, semmi gond, ha igen, érdemes kivizsgáltatni.

2009. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van! Mindjárt meg is nézem, hogy ott még van-e érzékelő lap, ahol feküdt!

Direkt 3 érzékelőlaposat vettünk, de mivel fent feküdt a rács tövében (fejnél keresztben) lehet, hogy ott már nincs is alatta a lap!

De hülye vagyok!

Hát ez eszembe sem jutott, úgy beparáztam!


Köszönöm, megnézem!


Hátborzongató az a hülye sípolás, a frász jött rám, hogy arra kellett ébrednem!

2009. okt. 14. 09:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Az elemet felesleges cserélgetned, hiszen azt teljesen máshogyan jelzi a készülék, ha lemerülőfélben van az elem. Az éles visítás, az riasztás. Ét oka lehet: annyira oldalt és lent vagy fent volt a baba, hogy az érzékelő azért nem érzékelte. Nálunk nagy az ágy és ha teljesen le és oldalra helyezkedik a baba, akkor ott nem érzékeli és beriaszt, semmi gond, bemegyek, gyerket középre rakom, újra bekapcsolom a riasztót és kész.

A másik eset pedig csak az lehet, hogy valós volt a riasztás, ekkor sincs semmi gond, hiszen azért van a riasztó. Bementél, megmozdítottad, visszaállt minden a normál kerékvágásba, ez a riasztó dolga. 1 éves korig javasolt használni minimum.

2009. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk előfordult többször is ilyen. Felvettem, és újra vett levegőt.

Bölcsőhalál = elfelejt (szó szerint!) a baba levegőt venni.

Sokszor elég, ha csak megpiszkálod.

Legnagyobb az előfordulása:

Téli időszakban (szeptembertől)

2 hetes és 6 hós kor között, és 9 hónapos korban.

Koraszülötteknél

Császáros babáknál

Fiúknál

Kisebb a kockázata egyéb életkorban 1 éves korig, de van rá példa, még kisebb 1-18 éves kor között, bár azt már nem bölcsőhalálnak hívják, de ugyanaz!

Ezeket találtam tegnap, de millió cikk van még:

[link]

[link]

2009. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bogyó84 ***** válasza:
Nekm kisfiamnál 2 hónapos koráig majdnem mindennap becsippant.Kivizsgáláson azt mondták,hogy ez nem lédzéskimaradás hanem olyan mélyen alszik hogy ritkábban vesz levegőt és túl érzékeny a légzésfigyelő.
2009. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a városunkban most halt meg egy 13 hónapos kislány bölcsőhalálban.


úgyhogy még egy évesen is lehet bölcsőhalál. figyelni kell

2009. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!