Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hós babám testén száraz...

3hós babám testén száraz foltok vannak, amik a fürdéskor bepirosodnak. Mik ezek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ekcémás foltok.Biztos száraz a bőre.Beszélj az orvossal,biztos ad valami krémet vagy testápolót,ami jó rá.
2009. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ettől félek,h ekcéma!!!

Mikor csak 1-2 volt rajta már szoltam a dokinak,azt mondta,nem kell vele foglalkozni.

Most meg tele a gyerek.


Az ekcéma gyógyítható teljesen?

2009. okt. 13. 20:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Vidd bőrgyógyászatra!

Nekünk is azt mondta a gy.orvos, hogy majd elmúlik, kenjem Sudocremmel. Kentem, elmúlt, majd visszajött.

Rákérdeztem megint. Azt mondta, hogy akár egész gyermekkorában elkísérheti ez.

Kentem, visszajött.

Elmentünk bőrgyógyászhoz. Kiderült, hogy ott száraz a gyerek bőre, a száraz bőrön megtapadnak a bacik, és terjed tovább. Bakteriális fertőzés.

Kaptunk gyógyszertári krémet. Egy hét múlva visszajött.

Kaptunk másik kikeverős krémet. Ez csúnya sárgán fogott mindent, de elmúlt. Azóta nem jött elő.

Amúgy a lányomnak a halántéka alatt volt, mindkét oldalon.

2009. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ekcémás foltok, a meleg vízre erősebben reagál. Bőrgyógyász nem árt, semmiképp ne hagyd krém nélkül. Pl mi ezt tesszük: linola fürdőolaj a vizébe, tilos a gabi,johnnsons, stb...ha ilyennel fürdeted,azonnal hagyd abba és válts sima fürdetőkrémre, kis tálba öntesz meleg vizet és abban el lehet keverni és beleöntöd a kiskádba. Mosópor is gond,az öblítő méginkább. Próbáld csökkenteni az irritáló vegyszereket a bőre közelében,vagyis sensitive mosószer,pl dm-es is jó vagy persil sensitive, öblítő helyett ecetes víz,ami ugyanúgy kiszedi a mosószert,nem lesz ecetszagú a ruha, csak kicsi kell bele. Minden fürdés után alapos krémezés, én linola hidrofil krémet használok rá, ez elég jó, vagy a Lipobase krém. De bőrgyógyász kevert krémet is ir fel ,ha azt látja jónak. Ja, és mit eszik?ha anyatejes, ne egyél citrusokat, ekcémaokozó ételeket, pl sok csoki, tehéntej, ha tápis,akkor HA- s tápi kell. Ha ezeket megpróbálod, jó eséllyel lesz tünetmentes.
2009. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!