Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6 hónapos! Pár...

Kislányom 6 hónapos! Pár napja elkezdett mászni. Sok baba kihagyja a kúszást?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt mondják, minden fázisnak szerepe van a későbbi mozgásfejlődésben, ha valamelyik kimarad, az később "visszaüt". Az én kisfiamnál is kimaradt a kúszás, 10 hónaposan pedig már ment. Most állítólag nem jó az egyensúlyérzéke, kicsit merevek az izmai, amiket erre vezetnek vissza. (Nem tudom, elhiggyem-e...)
2009. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A baba tudja legjobban, hogy mit hogy kell neki csinálni, ha neki igy jó, akkor nem lesz semmi gond késöbb se. (négy gyerekes anyuka)
2009. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém kb. 2-3 napig kúszott csak (mivel csak hátrafelé ment neki és így számára nem tűnt túl hatékonynak) mielőtt mászni kezdett. Nem nagyon hiszem, hogy az a 2-3 nap nagyon befolyásoló tényező lehet. Én például nem másztam kisbabaként és mégsem lettem diszlexiás. Szóval nem hinném, hogy gond lenne belőle pláne úgy, hogy viszonylag korán kezdte el a kislányod a mászást. Kúszni nem fog, mászni viszont valószínűleg hosszabb ideig fog, mint a társai. Szerintem a két mozgásforma között olyan nagy különbség nem lehet.
2009. okt. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak. Nem jó, ha valamelyik fázisa kimarad a mozgásfejlődésnek. A gyógypedagógusok nem örülnek neki. Vidd szakemberhez és ők vissza tudják pótólni a kimaradt mozgásfázist. Ilyen esetekben ne a baba legyen a mérvadó, nem mindig tudják, hogy mi a jó nekik. Azért is vannak a szüleik, hogy észrevegyék a problémákat és orvosolják azokat.
2009. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!