Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen teát adjak a lányomnak?

Milyen teát adjak a lányomnak?

Figyelt kérdés

4 hós, csak anyatejes a babám és eddig a kórházban cukros tea volt, itthon cukor nélküli Babamosoly tea.


Gyümölcsteára gondoltam.

Lehet-e adni neki pl. Milford teát (nagyon gyengén áztatva) vagy nem filteres teát? Ezekben nincs tein.

Granulátum teát nem adok neki, mert az tiszta cukor meg adalékanyag, megnéztem. Meg még ráadásul pocsék is, mert meg is kóstoltam.


Kérlek olyanok írjanak, akik segíteni tudnak, van ötletük, nem szeretnék arról vitatkozni, kell-e neki tea, mivel 1 hete napi 1 dl babavíz fogy, amit eddig is fogyasztott (mert igényelte).


2009. okt. 11. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én születésétől kezdve dm-es édesköményteát adtam kislányomnak (filteres), és mecsek baby teát (kamilla, édeskömény), mindkettőt cukor nélkül és épp csak annyit volt benne a filter, amíg leforráztam.


Próbáld ki, nekünk bevált, nagyon szereti a kislányom a mai napig, de hallottam, hgoy vannak olyan babák, akiknek az édeskömény pont az ellenkezőjét váltja ki, és hasfájást okoz.


Szerintem próbálkozhatsz a gyümölcsteával is, nem hinném, hogy árt, de inkább alma, barack ízesítésűt, tudom, hgoy a teafilterben nincs mag, de én még eprest és egyéb aprómagvas gyümölcs ízesítésűt még nem adnék a helyedben.


1 éves kislány anyukája

2009. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Az édesköményt nem merem már adni, csak ha nagyon muszáj, mert sokat sírt a lányom, ha itta.

Engem meg eleve felfúj, szerintem megörökölte tőlem szegénykém...

Megpróbálkozom a gyümölcsteával.

Most Milford cseresznyés-banános tea van itthon, filteres. Akkor ezt most még szerinted hagyjam?

2009. okt. 12. 08:02
 3/8 anonim ***** válasza:
DM-ben, Rossmann-ban lehet kapni filteres, gyümölcsös babateákat. Kislányom is ilyeneket iszik. Én egy pici mézzel azért szoktam édesíteni, mert nem issza meg amúgy. Igaz, Ő már 8 hónapos, de szerintem 4 hónapos babának is lehet ezeket adni.
2009. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Köszönöm, megnézem a teát, de mézet úgy tudtam nem szabad adni egy éves korig a botulizmus miatt.

2009. okt. 12. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Amióta teát adok a fiamnak, mindig Mecsek Baby-t kap. Nekünk ez jött be.
2009. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

koffein és cukor mentes gyógynövény teát pl. kömény, citromfű stb de azt is gyengére főzve.


De leginkább anyatejet kéne adnod a csemetének!

2009. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mézet semmiképp ne adj még neki!! Legjobb cukor nélkül, ha mégis édesíteni szeretnéd, pici szőlőcukrot tegyél bele neki.

Pici hozzá, és nagyon allergizál, nem tudhatod mit vált ki a babádból.


Amúgy, amit előttem írtak, a citromfű tea is nagyon finom ízesítés nélkül is.



1 éves korig nem ajánlják a mézet, de orvos ismerősömtől hallottam, hgoy 6 hós baba olyan allergiás rohamot kapott a méztől, hogy már nem tudták megmenteni az életét, úgyhogy én legalább 2 éves koráig nem adok a kislányomnak mézet. (ez persze egy kirívó eset, de engem eléggé elrémísztett a méztől).

2009. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

10:18-nak: anyatejet kap a lányom, és az első perctől babavizet, mint írtam is.


Ittuk a Mecsek teát is, de nem szereti a lányom, fáj a hasa tőle.


12:54 Köszi az infot, cukor nélkül gondoltam adni, a gyümölcsteát én is így iszom.

2009. okt. 12. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!