Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött pici baba külön...

Újszülött pici baba külön szobában aludjon, vagy mellettünk?

Figyelt kérdés
A gond az, hogy nehezen férne be a kiságy a mi hálónkba, mert nagyon kicsi a hely. Így a babaszobába az ajtó mellé tettük, így szinte összeér a két szoba nyitott ajtaja, szóval nagyon közel lenne. Emellett van légzésfigyelőnk is. De azért aggódom, hogy jó-e ez így. Minden ismerősöm mást tart helyesnek, szóval örülnék néhány személyes tapasztalatnak ezzel kapcsolatban.
2009. okt. 11. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos hogy külön szobába raknám.Főleg ha nincs is messze tőletek és még légzésfigyelő is van.Ha bizonytalan vagy inkább te aludj az ő szobájában egy pár napig.A lányom is születése óta külön szobában alszik soha semmi gond nem volt,és nagyon jól el tud aludni egyedül is.Mástól meg csak azt hallom hogy hogy szoktassam a saját szobájába a gyereket,mert ugye azt szokta meg.Persze tisztelet a kivételnek.

Ja a másik ha veletek aludna nem tudnál normálisan pihenni mert a kicsi minden mozdulatára fennt lennél.

Üdv 13 hónapos lány anyukája

2009. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 hónapos koráig velünk egy szobában, de külön kiságyban aludt. Az ágyamból odaláttam rá, de mégis sokszor felkeltem, hogy közelebbről megnézzem. Persze inkább eleinte. Aztán 4 hónaposan átkerült a saját szobájába. A ti esetetekben: szerintem te is fel fogsz kelni, hogy megnézd még légzésfigyelővel is. És ilyen szempontból tök mindegy, hogy 2 lépést teszel meg, vagy hármat a másik szobáig- ha olyan közel van. Aztán, ha úgy gondolod még mindig át lehet pakolni a ti szobátokba, ha úgy kényelmesebb.
2009. okt. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom,hogy jobb a külön szoba,mert így később sem lesz gond a különalvással.Az anyukáknak van egy hatodik érzékük,hogy a baba minden moccanására felébrednek.A szobában ne legyen lámpa,elég valamilyen irányfény,hogy ne kelljen villanyt gyújtani,ha csak megnézni akarod.Nekem 3 gyerekem van,és ez bevált,és nekem még légzésfigyelőm sem volt.
2009. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi is külön tettük kezdettől fogva.2 hónapos koráig vele aludtam egy szobába.Aztán vettem baba kamerát, az éjszaka be volt kapcsolva és láttam hallottam.
2009. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk az elejétől külön van, nem volt gond soha.

Van légzésfigyelő is és a szembelévő szobát kapta.

Talán 3 alkalommal aludtam vele egy szobában, most 7 hónapos.

2009. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 gyerek, az első naptól kezdve külön szoba, külön ágy.
2009. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Erről mindig is mindenkinek más lesz a véleménye...

Nálunk a szobában volt a lány 4 hóig, mert akkor lett kész a szobája, akkor tettem külön.

A kicsit most úgy tervezem, hogy 3 hónapig mellettem lesz a bölcsőben, utána teszem át a kiságyba a gyerekszobába.

Légzésfigyelő nálunk is van.

Szritnem ha közel van a kiságy, semmi baj nem lesz, főleg ha van légzésfigyelő is, nálunk is volt.

Tök mindegy, hogy egy szobában van veled 3 m-re, vagy van közben két ajtónyílás...

2009. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell kitapasztalnod, a babád ismeretében. Nekem is eltökélt szándékom volt a külön szoba, de újszülöttként nem működött. Éjjel képes volt 1-2 órát is sírni, már teljesen kivoltunk a férjemmel. Aztán odatettük az ágyát próbaképpen a miénk mellé szorosan, és egyből aludt mint a bunda. Aztán mikor nagyobb lett, olyan 5 hónapos, visszaköltöztettük. Majd meglátjátok. Mindennek van előnye és hátránya.
2009. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi egy szobában vagyunk a picivel, pont befért a kiságy, de nekünk messzebb van a lakás másik végében a 2. szoba. Én megszoktam, hogy ott szuszog az ágyvégében, egyszer kipróbáltam a bébiőrt, az nagyon idegesitő volt az eredeti babahangokhoz képest. De ez azért van igy, mert igy szoktam meg. Bár elvileg jobb a babának, ha érzi, hogy közel vannak a szülei/anyja, hallja éjjel, ha szuszogsz, ha pici a szobátok, szerintem ne erőltesd.
2009. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mi úgy terveztük hogy egy szobában leszünk. Nagy nehezen bezsúfoltuk a hálóba a kiságyat, aztán mikor hazajöttünk a kórházból állandóan azt lestem hogy a lányom szuszog-e, minden apró szösszenetre fent voltam, nem aludtam éjszakákon át. Fogtuk magunkat és kiköltöztünk a szobából, légzésfigyelő bekapcsolva, most már 6 és fél hónapos. Nekünk így volt a legjobb.
2009. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!