Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 9 és fél...

Mit csináljak? 9 és fél hónapos a Kislányom!

Figyelt kérdés

Csak azt eszi meg, amiben van gyümölcs, vagy csak gyümölsöt husival! Most le is szokott az általam főzött papiról és már csak az üvegeset hajlandó megint megenni! Ezt én nem tudom neki megvenni, mivel naponta 4 üveggel fogy!

Mit tanácsoltok? Hogyan szoktassam rá a zöldségekre?

Egy ideig bele kevergettem a gyümölcsös papiba, de nagyon moslék lett belőle! A sütőtökön kívül egyenlőre nem eszik meg zöldséget! Esetleg finom étel ötletek, praktikák? Minden választ köszönök és sokat kérnék!


2009. okt. 9. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Adj neki gyümölcsöt! Most az alma körte szilva szőlő, hazai gyümölcsök olcsóak. A banán a tescóban most 250 ft.

Üvegeset ne adj ennyit, egye meg, ami van! Ha éhes lesz, meg fogja enni. A répát próbáld meg citromlével, vagy narancslével elkészíteni, talán úgy ízlik?

Esetleg sóskát, biztos az édes-savanyú kombinációt kedveli. semmi nincs a zöldségben, ami ne lenne meg a gyümölcsben. Úgyis pár hetenként változik az ízlése. Jönnek majd a túrók, tojások és husikák...lehet zöldséget csak 15 évesen eszik majd, amikor elhatározza, hogy mától vega lesz, mert "olyan édik az állatok"

GESZTENYE?

Lehet, hogy ha rágni tud majd, akkor nyersen megeszi. Valljuk be, sok zöldség elég fújjos!

Csak vízben főzöd? Talán tejszínnel citromlével megenné?

Nagyanyám még a spenótot is szépen megcukrozta, úgy persze megették.A fiam csak borsót evett, szemesen, amikor már fel tudta csipegetni maga.

2009. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kicsit felnőttesebbre főzd! Amit a férjed is megenne! Használj zöldfűszereket!
2009. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mivel anyatejes, így még nem próbálkozom semmi tejtermékkel! Szeretném megvárni az 1 éves határt! Narancsot, citromot, déli gyümölcsöket nem használtunk még! Féltem, hogy pici hozzá!

Gondolod, hogy minden megvan a gyümölcsökben, ami a zöldségekben található?

2009. okt. 9. 21:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Enyhén próbáltam már fűszerezni, de nem jött be!
2009. okt. 9. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:
szia, az én fiam 10hónapos, 5hónapos korától próbálok főzni neki, de nem eszi meg. Már a létező összes gyümölcsből, zöldségből próbáltam számtalan recept szerint, felnőttesen, nem felnőttesen főzni, sehogy nem kell neki. Nálunk napi 2üveg főzelék fogy. Egy ebédre, egy vacsira. A gyümölcsöt hála az égnek megeszi egy kis babapiskótával keverve. (alma, banán, barack, körte) Én babajoghurtot -6hótól van humana- meg tejpépet is adok neki uzsira felváltva, ezeket szereti. Most az auchanban akciós a kecskeméti bébiétel. Nagyon nehéz, de mást nem tudsz tenni mint, hogy próbálkozol. Érdekes a fiam a magunknak főzött krumplistésztát sajttal meg a tejfölös krumplifőzit leturmixolva (még csak 2foga van) kétpofára benyomta. Én kínálgatom kenyérrel is, meg hagyom, hogy mindent megkóstoljon amit mi eszünk. (a józan ész határain belül persze) A rizst pld. szereti. Már sokmindent ehet, próbálj meg rájönni mi az amit szeret, hátha az segít! Sok sikert!
2009. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az én fiam is ennyi idős, ő pl már a bébikajákat sem fogadja el nagyon...

így marad az amit mi is eszünk azt megeszi persze tejet nem kap még, meg pörköltet sem de én szoktam neki adni medve sajtot kenyérrel parizerrel

tegnap vacsira főztem neki virslit kevés olajon kicsit átsütöttem majd 1 tojássárgáját (8 hónaptól kaphat heti 1-2 alkalommal) ráütöttem és összesütöttem bele tettem medvesajtot és félszelet kenyérbelsővel megette mind.

ő kezdettől tápszeres volt, de kb 2 hónapja nem fogadja el a tápszert sem.

adhatsz még túrót, kefirt, tejfölt, sajtot, medvesajtot,

húslevest tésztával

főzz neki tőkfőzeléket kaporral a fiam imádja

a spagettit is szereti

sőt (most le is lehet pontozni) a múltkor befalt egy kis adagot a pizzámból és mi lett a baja semmi....

szóval a te babád is már ehet sok mindent lehet hogy már igényli

próbáld meg biztos nem lesz tőle semmi baja.

2009. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!