Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg a védőnőnek,...

Hogy mondjam meg a védőnőnek, hogy vegye le a cipőjét?

Figyelt kérdés

Bocsi, lehet kicsit buta kérdés, de már nagyon bosszant. Ahányszor jön, sosem veti le a cipőjét, még a baba szobájába is bejön. Mindig rend van és tisztaság, de neki kéne a legjobban tudni, hogy pici baba mellett nehéz időt szakítani a mindennapos felmosásra...

És ráadásul mindig ebédidőben (!) jön és nem veszi észre magát. Volt párszor hogy már majd elájultam az éhségtől, és kihűlt a kajám :-(


2009. okt. 8. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: "Legyen kedves a cipőt levenni!" Én nem csinálnék ebből nagy ügyet. Nálunk fehér a parketta a szobában, le is ütném, aki rálépne cipővel. Az ebédidővel kapcsolatban csak annyit tudsz tenni, hogy megkéred, csörögjön rád, mielőtt beugrik.
2009. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kérd meg rá, hogy -legyen szíves vegye le a cipőjét. Elvégre Te vagy otthon, kérheted rá. Azzal át tudod hidalni, hogy ne legyen nagyon kellemetlen, hogy felajánlasz neki szobapapucsot.
2009. okt. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy csak úgy beállít...mi mindig egyeztetünk előtte, hogy mikor jöjjön. A cipőjét ő se veszi le, viszont ráhúz egy cipővédőt, így nem koszol össze semmit, és nem hoz be a szobába bacikat.
2009. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindig csak úgy beállít. Sose szól előtte. Sőt a múltkor még meg is jegyezte, hogy már másodszor jön, mert nem voltunk otthon. De hát honnan tudtam volna hogy jönni fog, ha nem közli??? Már várom a telet, mert akkor a sáros,havas cipőjét csak leveszi majd... ( remélem...)
2009. okt. 8. 16:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem fontos, hogy ő jöjjön, hozzád, viheted te is a babád tanácsadásra és akkor nem kell ilyennek kitenned magad! Én soha nem vártam el és nem is fogom, hogy kijöjjön, hozzánk a védőnő, meg a gyerekorvos, elviszem. Még, ha egy másik városba is kell átmenni, mert a mi esetünkben ez van, de ott laknak a nagyszülők, és soha nem volt az, hogy akkor ott találkozunk, hanem pár hetes kora óta be a védőnői szolgálathoz megyünk.

Nézd meg a kiskönyvet, hogy milyen idő közönként jön és jövő hónapban te vidd el!

Boldog babázást kíván egy 16 hónapos kislány anyukája, aki 12 hetes kismama.

2009. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer nem engedtem be a védőnőt, úgy tettem mintha nem lennénk otthon, hiába csengetett, nem engedtem be. Na azóta nem jön. Ha terhes számodra te se enged be, és ha legközelebb számonkér hol voltál, mondd azt hogy sétálni vagy épp boltban esetleg barátnődnél. Nehogy már otton keljen ülnöd és őt várni!
2009. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Azzal egyetértek, hogy kérd meg, vegye le a cipőt. Én azt nem értem, hogy miért kell ellenségesnek lenni, azzal, aki azért tanult, hogy nekünk, anyáknak segítsen!? Nem egy szörnyeteg, hogy otthon kelljen sunyulva lapítanunk, ha jön????
2009. okt. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szia! bár az én védőnőm nagyon korrekt, van egy pár ismerősöm, aki szintén bajban van az illemmel a cipő kapcsán. a trükköm: rögtön felajánlom -amint belépnek- a vendégpapucsot! :) ez mindig beválik és még csak nem is kell utasítani, megbántani senkit.
2009. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
csak elhűlve olvasom,hogy nem veszi le a cipőjét,én ilyet még nem halottam.egyszerűen amikor jön,adj neki papucsot,tessék ebbe bele lehet bújni,nemhiszem,hogy utána azt mondaná,hogy á én cipővel megyek be.nekem sose volt semmi gondom eggyik védőnővel sem.minkettő nagy segítség,imádják a babám,és jó szakemberek,bízok bennük,okos,tanult emberek.
2009. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk se vette le a cipőjét, se a doktornő...Pedig a kicsi szobája az emelten van és padlószőnyeges.

Diplomával észt nem osztanak. De a vendégpapucs jó ötlet. Bár a doktornő csak az első kötelező kiszálláson volt, a védőnő meg vagy háromszor. Én egyszer vártam rá, nem mertem kimenni még terigetni se nehogy ne tudjon bejönni-nem jött. Na az volt az első meg utolsó hogy vártam.

2009. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!