Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ennyien a bölcsi...

Miért vannak ennyien a bölcsi ellen?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvasom, hogy miért szül az egyereket, aki pl. 1 éves (nem korábban!!!) vagy 2 éves korától bölcsibe adja. Most komolyan, senki nem lát túl az országhatáron? Sehol máshol nincs ez a 3 évig otthonmaradás! Akkor most más országokban ne szüljenek a nők?

A másik kérdésem meg az lenne, hogy tényleg itt mindenki képes a gyerek 3 éves koráig reggel felkelni és végigjátszani az otthoni készletet minden egyes nap, ugyanazokat a képeskönyveket végiglapozni...stb, mert azért még nem játszik el 1-másfél éves gyerek önállóan. oké, lehet vele menni ide-oda, de azért a napok többsége extra programm nélkül telik, nem? Aki csak muszájból dolgozott korábban, azt megértem, hogy jó otthon, de aki szerette a munkáját, szívesen csinálta azok hogy bírják?


2009. okt. 8. 15:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
40%
a kérdező 15:27-es kommentjéből is látszik, h tulképp itt nem arról szólt a dolog, hogy a gyereknek hű ,de jó lesz, hanem az anya felfrissülve, nyugis délelőtt után szedi össze a babáját a bölcsiben. Mert gondolom uncsi nap mint nap uazokat a képeskönyveket lapozni. Elfogadom, hogy így érzel. Ezek szerint ti jól döntöttetek, de ettől még nem győzöl meg, hogy a bölcsi jó egy másfél évesnek, de legalábbis NEM MINDEN másfél évesnek ó. inkább így fogalmazok.
2009. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

ez érdekes. mi kiköltöztünk Sk-ba. otthon bevezették ,h 2 évig kapsz lóvét, aztán irány melózni, a baba meg menjen ahova akar. bölcsibe, v nemtom, mert az ugye otthon elég kevés van. főleg férőhely ügyileg. erre itt mi van?

hát az állam megemeli annak az anyának a pénzét januártól majdnem 100 euroval, aki vállalja, h 3 évig otthon marad a babájával.

gondoltam megosztom veletek, mert elgondolkodtató a dolog.

2009. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A babának egy, másfél évesen nincs szüksége bölcsire, hanem a családjára van szüksége. A társas igényét 3 éves korig tökéletesen kielégíti a játszótér, játszóház stb. Megértem azokat a szülőket, akik a megélhetés miatt mennek vissza dolgozni, és bölcsi a kényszermegoldás, de azokat nem, akik azért adják bölcsibe a gyereket, mert fárasztó a gyerekkel együtt lenni stb. Minél korábbi az elválás annál jobban sérül az anya-gyermek kapcsolat, sok gyermeknél magatartás problémák fordulhatnak elő.

Egy óvó néni

2009. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

az utolsó válaszra: Megismétlem magamat, akkor most az összes külföldi gyerek (kivéve akinek az anyja tényleg háztartásbeli) kapcsolata a szüleivel sérült lesz, és magatartászavarosak is, és egyedül Magyarországon csinálják jól, hogy 3 évig otthon lehet maradni?

Egy korábbi válaszra pedig, nekem vissza KELLETT mennem dolgozni, nem azért mentem, mert otthon unatkoztam, és sokáig majd megőrültem, hogy idegenek fognak vigyázni a gyerekemre, és csak azt akartam leírni, hogy végülis kellemesen csalódtam, sokkal rosszabbat vártam.

2009. okt. 8. 17:28
 15/24 anonim ***** válasza:
56%
nem vagyok bölcsi ellen, csak ezzel az a probléma, hogy sokan viszik bölcsibe, akiknek anyagilag nem is lenne rá szükség, karrierista kismamik,akik azért vállaltak gyereket, csak, hogy legyen(az én környezetemben legalábbis így van, van pár ilyen kismami ismerősöm). Ha már Magyarországon ilyen jó a helyzet, hogy 3 évig (még) itthon lehet maradni,miért nem teszik meg(azokra gondolok,akik anyagilag megtehetik)?nemtudom, hogy mások miért nem így vannak, de én élvezek itthon lenni, van társasági életem, sok kismama ismerősöm van, bár egész nap a kislányommal vagyok. Szóval, én ezt nem értem.
2009. okt. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem van.A nagy már 17 éves múlt,de az első 4 évét velem töltötte otthon.Mi akkor kiköltöztünk Németországba,és ott azt tapasztaltam(ez 1996-ban volt!)hogy elég sok anyuka otthon maradt(akik megtehették,mert a férj eleget keresett)pedig volt,akinek már iskolás volt a gyereke.Azóta biztos változott a helyzet,de sztem külföldön elfogadottabb,h a nő otthon van...már régóta itthon élünk,a pici 16 hós,de az biztos,h 3 éves koráig velem marad.Én úgy gondolom egy picinek erre van igazán szüksége.Se neki se nekem nem unalmas.Kertes házban lakunk,sokat játszik kint,járunk úszni,a baráti körünkben is vannak babák,akikkel össze járunk,játszótér,kiruccanások stb.Én senkit nem ítélek el,aki másként gondolja,de az én véleményem az,h egy gyereknek 3 éves korig az anyja mellett van a helye.Most 37 éves vagyok,de ezt 20 évesen is így gondoltam,amikor a nagyot szültem.A pszichológusok szerint sincs semmiféle extra programra szüksége az ilyen pici gyerekeknek,hiszen nekik még minden nap rejt valami újat,felfedezni valót,ami bőven elég még nekik.Arról nem is beszélve,h mi,szülők,milyen sok mindent hozzá tudunk tenni a napjaikhoz.
2009. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Igaz, én biztosan azért látom pozitívan ezt a kiscsoportos bölcsit, mert nekem nem volt semmiféle társaságom amíg itthon voltam a picivel, külföld, rokonok, barátok messze, új városba költöztünk...de tény, hogy rendes bölcsibe, ahol 20 gyerekre van 1 gondozónő, én sem adnám be szívesen, de tény, hogy a szükség nagy úr.
2009. okt. 8. 18:43
 18/24 anonim ***** válasza:
18%

Már megint egy provokatív kérdés. Én így csinálom, ez a jó, mások miért nem így csinálják? Ennyire unatkozol, vagy ennyire szeretsz vitatkozni?

A külföldről meg a következőt: Én éltem 2 évig Angliában. Igaz, fél évig fizet az állam, szerintem is nonszensz a 3 év egyébként, meg gazdaságilag teljesen tönkre is tehet egy országot. Nem ez a megoldás, hanem az, hogy esetleg keressen egy férj annyit, hogy eltarthassa a családját, vagy legalábbis ne vegyék el a fizetése 60 %-át adóba, járulékba.

Szóval Angliában a nagyon szegényeket kivéve addig volt otthon a nő, amíg a gyerek iskolába nem került, de sokszor még tovább. Ott is kevés a bölcsi, de nincs is rá igény. Ami meg van, az színvonalas.

Itthon meg, hát ne is beszéljünk róla. Egy barátnőm beadta a 2 éves gyerekét. Azt mondta, hogy volt ott egy egész kicsi baba, csak etetni, meg pelenkázni vették ki, egyébként egész nap egy járókában ült. 2 hét múlva zombi lett belőle.

Sajna jelenleg Magyarországon a bölcsis korú gyerekek 10 %-ának van hely. Azt meg tényleg olyanok foglalják le, akiknek igazán nem is lenne szükségük rá. De unatkoznak otthon, mert nem köti le őket az, hogy minden nap ugyanazt a mesekönyvet kelljen olvasgatni a gyereknek. Aki így érez, ne szüljön gyereket. Nem kötelező.

2009. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem akartam provokálni a kérdésemmel, és akárhogy is gondolja az előző válaszoló, én is szívesen maradtam volna tovább otthon, nekem csak azért unalmas, ha ez egyáltalán jó szó, inkább egyhangúbb az élet így, mert egyedül vagyok, senkim sincs akikkel összejárhatnék, lehet ezt nehéz felfogni annak, aki nem volt hasonló helyzetben, hanem a közelben a nagymamák meg a barátnők. Igenis nehéz egy kicsi gyerekkel nap-nap után úgy, hogy felnőttekkel akikkel érdemben beszélgetni is lehet, szinte nem is találkozom. Na jó, a férjemen kívül... Na, ezaz, amiből sok lenne a 3 év, nem a gyerekemből. De ez egy speckó helyzet, és azért írtam, hogy nekem tetszik a bölcsi, ahová a gyerekem jár, mert sokkal rosszabbra számítottam az eddig hallottak alapján, és minden szörnyűségre fel voltam készülve. De egyetértek azzal is, akinek meg nem tetszik a bölcsi, biztosan meg van rá neki is az oka, mint ahogy írták páran. Inkább azokat az anyukákat kéne elitélni, akik 1 éves kor alatt adják be a bölcsibe, a még mászni, ülni sem tudó babát, na az szörnyűűű. Ilyenkor úgy érzem az 1 év otthonmaradást viszont kötelezővé kéne tenni az ilyenek miatt.
2009. okt. 8. 23:33
 20/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de Te azért adtad a gyereked bölcsibe,mert egyhangú otthon az életed? Mert a hozzászólásodból ez derül ki.
2009. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!