Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ennyien a bölcsi...

Miért vannak ennyien a bölcsi ellen?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvasom, hogy miért szül az egyereket, aki pl. 1 éves (nem korábban!!!) vagy 2 éves korától bölcsibe adja. Most komolyan, senki nem lát túl az országhatáron? Sehol máshol nincs ez a 3 évig otthonmaradás! Akkor most más országokban ne szüljenek a nők?

A másik kérdésem meg az lenne, hogy tényleg itt mindenki képes a gyerek 3 éves koráig reggel felkelni és végigjátszani az otthoni készletet minden egyes nap, ugyanazokat a képeskönyveket végiglapozni...stb, mert azért még nem játszik el 1-másfél éves gyerek önállóan. oké, lehet vele menni ide-oda, de azért a napok többsége extra programm nélkül telik, nem? Aki csak muszájból dolgozott korábban, azt megértem, hogy jó otthon, de aki szerette a munkáját, szívesen csinálta azok hogy bírják?


2009. okt. 8. 15:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos előfordul hogy a gyerek unatkozik otthon és kell neki a társaság, hiába van tömérdek játék.

Én nem vagyok bölcsi ellenes fiam is bölcsis, imádja.

Jön a tesó is nem sokára.

2009. okt. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nincs gyerekem.De szerintem semmi gond nincs abból, ha beadod bölcsibe.Meg manapság a legtöbb anya meg sem teheti hogy otthon maradjon.Félti a munkáját is, meg ugye anyagilag sem kifizetődő.Meg erre azt mondom hogy apukám is bölcsis volt és mégis normális ember lett belőle. :)

Szóval mindenki döntse el maga.De ha valaki beadja a bölcsibe a gyerkőcöt azért se kell elítélni.

2009. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Én sem vagyok a bölcsi ellen és lássuk be, a mai világba a megélhetés miatt viszik az anyukák bölcsibe a gyerkőcöt, nem azért mert nem tudnak vele mit kezdeni otthon. Egyet értek veled, más országokba max 6 hónapos koráig lehetnek otthon az anyukák, azt követően vissza KELL menni dolgozni. Én örülök hogy itthon lehetek a fiammal, bár kicsit hiányzik a munka, a társaság.
2009. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%

Más országokban sok nő nem hogy három évig, de végleg otthon marad és csak ha gimnazisták a gyerekek akkor megy vissza dolgozni.


Tehát ne sarkítsunk. A gyereknek az lenne a jó, ha legalább 3 éves korig mellette lenne az anyja. De ez nem mindenhol megvalósítható. Akkor menjen bölcsibe.

Az sem a pokol, de az otthonlét sem az, hiszen az otthonlévő gyerekek is nap nagy részét játszóhátban, játszótéren, babatornán töltik, ahol találkoznak más gyerekekkel.


Tehát mindenki úgy csinálja, ahogy tudja.

2009. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én már beadtam (muszáj dolgozni visszamenni), de csak ilyen 5 fős magánbölcsi (Németben lakunk), ami itt nem drágább mint a sima bölcsi, csak a simában már nagyon korán be kell jelentkezni helyért. De ez a kis csoport is eljár egy csomó programmra, (minden nap van valami), más gyerekek közé is. Én azt látom, hogy sokkal jobban járt a gyerekem, mintha velem maradt volna:), egyrészt mert a gondozónőnek több tapasztalata van, mint nekem első gyerekesnek, és meg tudja tanítani arra, ami nekem nem sikerült, pl. szépen evés. Egyszer ebéd után ott kellett maradnia, mert nem tudtunk időben menni érte, esküdtem rá, hogy nem fogja tudni a gondozónő elaltatni, mert itthon megvannak a speckó dolgai ezzel kapcsolatban, ráadásul csak rácsos ágyban hajlandó, szokásos rituáléval. De mégis sikerült neki, alig hiszem el. Csak lesünk minden nap milyen új tudományai vannak, amiket pl. a közös sporton tanultak, vagy amit a kicsit nagyobb gyerekektől lesett el. Jó annak ahol vannak nagyobb tesók, de én biztosan nem tudtam volna ezt itthon, egyedül nyújtani a gyerekemnek. Ráadásul imád gyerekek közt lenni, gyerekdokinál a váróban is rögtön lerohanja a tök idegen gyerekeket is. Akkor most mi ez, hogy csak 3éves kortól érettek a közösségre, addig csak az anyjuk mellett a helyük? Ezt nem értem...

Barátnőm, aki otthon van még, ugyanennyi idős kisfia egy csecsemő az én lányomhoz képest.

2009. okt. 8. 15:19
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Én szerettem a munkámat, de igen, képes vagyok arra, hogy reggeltől estig csak a babámmal legyek és vele foglalkozzak. Engem nem untat, imádom, szeretem. Képeskönyvek nem unalmasak egyáltalán...

Majd ha visszamegyek dolgozni, akkor azt fogom újra szeretni, de most a gyerekemmel foglalkozok, most ez az életem.

Amúgy nem lenne bajom a bölcsikkel, ha lennének bölcsik. És ha egy dadus nem egyszerre 20 gyereket pesztrálna, hanem csak ötöt, ha lenne normális felszerelés, normális konyha, és még sorolhatnám...

Azokban az országokban, ahol hamarabb visszamennek a nők dolgozni, mint 2 v 3 év, ott nem ilyenek a lehetőségek, ott a bölcsi valóban bölcsi, és nem egy kényszerhely.

2009. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen, igaza van az előzőnek, nagyon számít a bölcsik helyzete, állapota. A babával való foglalkozás nem untatott engem sem egyáltalán, csak most így másfél éves gyereket folyamatosan szórakoztatni elég kimerítő, főleg ha nyűgös napja van. Jó kimozdulni a munkába (amit szeretek), és utánna megújultan, több türelemmel, csak vele tudunk foglalkozni, játszani.
2009. okt. 8. 15:27
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj,hogy itt Magyarországon a bölcsi csak gyerekmegőrző,semmi más.Ha olyan jól működne, mint kéne, szerintem senki nem úgy nézne rám, mint egy gyagyásra,hogy bölcsibe járatom a gyerekem,de a muszáj nagyúr
2009. okt. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
"Más országokban sok nő nem hogy három évig, de végleg otthon marad és csak ha gimnazisták a gyerekek akkor megy vissza dolgozni" szerintem ez a kisarkitas, errol nem hallottam es nem is hiszem, hogy ez igy menne, esetleg falun, ahol elfoglalja magat az ember massal is, vagy ha egymasutan jonnek a tesok. a bolcsibe adassal semmi baj sincs csak a bolcsik allapota nem a legmegfelelobb...szerintem
2009. okt. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
39%

SZVSZ a bölcsi kényszermegoldás.


Vagy azért mert kell a pénz és anya vissza melóba

vagy azért mert anya önmegvalósít és ezért anya vissza melóba


Nem én mondom, hanem nálam jóval okosabbak, (pl. Ranschburg Jenő) hogy a gyereknek 1.5 éves koráig nincs is igazán nagy szüksége gyerekközösségre. Valamennyire igen, de nem úgy mint 3-4 évesen, amikor már igenis KELL. Addig ő minden esetben azt szokta tanácsolni - amennyire látom a netes tanácsait - hogy a családból akárki apa/anya/kedvelt nagyszülő van is a babával jobb, mint a bölcsi.

Egy másfél-2 éves nem arra van "kitalálva", hogy reggel 7kor katonatiszti rendben kezdje a napját, igazodjon, öltözzön, készüljön, menjen a bölcsibe nap mint nap.


Megértek mindenkit aki erre kényszerül, vagy így dönt, de hogy ez a babáknak jó lenne?!?!? Nem hiszem!

2009. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!