Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos lányom egyáltalán...

10 hónapos lányom egyáltalán nem iszik semmit a tápszeren kívül. Nagy baj ez?

Figyelt kérdés

Reggel és este eszik tápszert, összesen kb. fél litert. Ebédre egy teli 3 decis bögre főzeléket eszik, uzsonnára fél bögre főzeléket vagy gyümölcsöt. Hiába kínálom gyümölcslével, vízzel, teával, egyszerűen nem kér, úgy kell beletukmálnom legalább pár kortyot. Se cumisüvegből, se csőrös pohárból (szeleppel se, anélkül se), se sima pohárból, se szívószállal, sehogy.

A pelenkái mindig pisisek, a kutacsát már nem érzem, mert benőtt.


2009. okt. 8. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

ennél kicsit többet kellene szerintem. a fiam is ezt csinálta, a héten jöttem rá a megoldásra, sportkupakos babavizes papalckból iszik, de már napi 3 decit:)

esetleg próbáld még a panadolos adagolót, nekem abból is elfogadta 1 idieg a vizet, v teát.

2009. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sportkupakosat is próbáltuk. :( De a Panadolos ötlet se rossz, megpróbálom. Bár az megint olyan tukmálós... Köszi szépen!
2009. okt. 8. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:

szia

az enyém 12,5 hónapos és ugyanez.

kb. 4 dl tápszert iszik, azon kívül pár korty vizet, de szó szerint pár kortyot egész nap, kb. 20-30 ml.

gyümölcslevet egyáltalán nem issza meg(mondjuk ezt nem is bánom)

ha krémtúrót vagy gyümölcsöt eszik, tehát édeset, utána sem kér inni.

engem is idegesít , de nem tudok mit csinálni.

a pelenkája az enyémnek is mindig pisis.

2009. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Mondtad a dokinak? Én még nem, de ha megyünk kontrollra, megemlítem, mert bár tényleg nincs semmiféle kiszáradásos tünete, furcsállom az egészet, mert a nagyobbik legalább 3-4 deci vizet megivott ennyi idősen.
2009. okt. 8. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is ezt csinálja. Én mondtam a dokinak. Azt mondta, hogy ne aggódjak, elég nagy már ő ahoz, hogy érezze, ha szomjas
2009. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 hós és ugyanezt csinálja.Reggel és este a tápszer( összesen kb 400 ml)és mást semmit nem fogad el.Se gyümilevet se vizet se teát,semmit.Mindenféle trükkel próbáltam már én is adni mindegyiket.Kérdeztem a dokit és azt mondta,h nem szokták ekkora korban külön mérni a folyadékot és a főzelékeket,az a lényeg,h egy nap legyen meg a 800-1000g kajája(8 hósnál).Ez megvan, és így belenyugodtam.Néha persze próbálkozom de eddig még változatlan a gelyzet.Szerintem amíg nem mutat semmi jelét a gyerek,h esetleg valami nem jó addig nincs baj!
2009. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt egészen addig, míg nem kezdet szilárd ételt enni. kenyeret, sajtot, felvágottat. mióta ilyeneket eszik, gyönyörűen iszik, mert ezekre szomjas lesz. a főzelékre nem szomjazik meg, a gyümire sem. próbáld ki, hogy adsz neki egy kis kenyérhéjat rágcsálni, vagy egy szál ropit, vagy pufit, bármit. nem mondom, hogy szoktasd rá ezekre, de mondjuk ha adsz neki pár kocka sajtot, az a legjobb. enyhén sós, mégis teljesen jó táplálék neki.
2009. okt. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!