Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas a kisfiam. Mi a teendő?

Lázas a kisfiam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam, még sosem volt beteg, ezért nem tudom mi a teendő. 2 órája 37,4 volt a láza, most már 38,3. Beadtunk egy lázcsillapító kúpot, de 10 perc múlva kakált, így valószínű ez nem volt hatásos. A védőnő azt mondta hogy 3 óra múlva adjuk a Nurophent, ha nem használ a kúp, de hát mivel kikakálta, lehet hogy nem is tudott felszívódni.

Most már álmos aludnia kéne, adjuk be a Nurophent most?

Milyen lázcsillapító módszerek vannak még?

Az orrát is kellett párszor szívni, ill. a foga is jön, nem tudom ezektől van-e a láz.

Várom tanácsaitokat.


2009. okt. 7. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A nurophent szerintem beadhatod neki, bár gondolom, most már alszik. Ha így van, az nagyon jó. Ha felkelne akkor úgyis megméred a lázát, ha van, akkor még adhatsz neki kúpot. De csak 38 felett!
2009. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy átlagos fürdő vízbe belerakod és csak fokozatosan elkezded langyitani olyan 35-36 fokra,kb (mint egy nyári Balaton) Egyébként a fogzástól lehet láza, köhöghet is, és folyhat az orra is ilyenkor,kúpot nyugodtan add neki estére mert olyankor jobban elő jöhet a láz .. Nem lesz semmi baja.
2009. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom már lement a láza a fiadnak. Tudnod kell, hogy vannak nagyon makacs lázzal járó betegségek, amikor nagyon nehéz levinni a lázat. Én ilyenkor adtam Germicid kúpot és Nurofen szirupot együtt. Ezeknek más a hatóanyaguk adhatod együtt is, ha nagyon magas a láz. És hűtőfürdőzd ahogy írták már. Testhőmérsékletű vízbe ültesd de úgy hogy legalább hónaljig érjen neki. És fokozatosan hűtsd le 30 fokig. Lassan, mert ha reszket a vízben akkor nem sokat ér a fürdő. Viszont 10 percnél tovább se tartson a művelet. Addig kell próbálkozni amíg 38 fokig lemegy a láza. Ha 38 alatt van hagyd pihenni. Később úgy próbáld adni neki a lázcsillapítót, hogy 2 óránként felváltva adod a germicidet, nurofent és panadolt. Így eltelik mindig a 6 óra ugyanazon lázcsillapító adás között. Remélem segítettem valamelyest. Egy védőnő és 2 gyerekes anyuka vagyok.:)

2009. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. A Nurophen után lejjebb ment, most alszik. Remélem holnapra rendbejön.
2009. okt. 7. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!