Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Klóros vízbe mikortól vihetem...

Klóros vízbe mikortól vihetem a babám? Saját az uszoda.

Figyelt kérdés
Mármint itthon van medencénk a pincében. 6 és fél hónapos babámat bevihetem már? Balatonban volt és nagyon imádta. Csak a klór miatt gondoltam megkérdezni.
2009. okt. 7. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Persze. 3 hónapos kortól ajánlott a babúszás, ami szintén klóros vízben történik.
2009. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Szia mi 3 hónapos kora óta járunk bébiúszásra. A lényeg nekünk azt mondták mindíg le kell zuhanyoztatni fürcsi után az úszószemölcsök végett. De amúgy nyugodtan 6 hónapos fiam nagyon szeret usziba járni!
2009. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy a babaúszás nem klóros vízben van. (ez csak egy másik észrevétel).


Köszönöm a válaszaitokat.

2009. okt. 8. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a babaúszás klóros vízben van,akkor ott valami nem stimmel.A klór teljesen kiírtja a légútak kis csillóit,amik védenének a fertőzésektől,hiszen az a szerepük,hogy kifelé tessékeljék a nem odavaló anyagokat-legyen az por,vírus,baci.

Szóval azért óvatosan azzal a klóros vízzel!

2009. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem klóros vízben tartják a babaúszást. Mi 4 hós kora óta járunk és én épp azt olvastam, hogy a babaúszáshoz kialakított medencéket más módszerrel fertőtlenítik, amit az ÁNTSZ ellenőriz... Legalábbis ahova mi járunk ott nem klóros víz van. Nem tudom, hogy a ti medencétek milyen módon fertőtlenít, de pl. ne pont klórozás után menjetek bele, hanem amikor a legkevésbé érződik a klór (már ha lehet így érezni, vagy tudni). De amúgy meg kezd fokozatosan és max. 3/4 órát pancsoljatok, utána alapos zuhany (baba fülére kell figyelni, nehogy uszivíz maradjon benne), bár gondolom erre magadtól is gondolnál. De jó nektek, hogy van saját medencétek.... :D


Itt egy cikk a klóros víz és a babaúszás összefüggéséről:

[link]


Jó pancsolást nektek!

2009. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!