Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek most már aggódnom...

Szerintetek most már aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
29.én múlt a kisfiam 5 hónapos, de még mindig nem fordul egyik oldaláról a másikra.Igaz ő még hason se maradt meg eddig.Mikor fog ez változni?Nálatok is volt így?
2009. okt. 6. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem egyáltalán nem forgott, nem kúszott, 10,5 hósan kezdett mászni, és 14 hósan járni. Az enyém se volt hajlandó hason lenni. Egészséges a gyerekem, nyilván a Tied is, ne aggódj! Gond akkor van, ha még 18 hósan sem jár.
2009. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugi nem fog úgy maradni :) Ne izgulj, majd beindul! Sok baba 6 hónapos koráig kezd el forogni.

Addig is próbáld fejleszteni. Tedd le a földre, jó kemény talajra, mert ott jobban ki tudják támasztani magukat, könnyebben megtanulnak a földön forogni. Tegyél kicsit távolabb játékot, hogy menjen utána!

Üdv

2009. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, vannak lusti babák, ezzel semmi gond, mi felnőttek sem vagyunk egyformák!

Egyik ismerősöm 9 hós babája nem kúszik, nem mászik, nem ül...semmi baja, csak lusta még. :)

2009. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugi! az én babóm is nemsokára 5 hós lesz.Nem szeret hason lenni, csakis az egyik oldalára hajlandó megfordulni , nem forog. Viszont a kezeit jól koordinálja, mindenre odafigyel, a cumisüveget állandóan el akarja "kapni"... szóval a mozgásával ilyen téren semmi gond. És ez a lényeg! Azoknál a babáknál ahol probléma van a mozgásfejlődésben, apróbb jelekben is megnyilvánul. (pl. nem nyúl tárgyak után, nem emelgeti a lábát, nem "tapsikol" a kezével). Gondolom nálatok is más dolgokkal minden oké. 2-3 hónap múlva ne félj vissza fogjuk még sírni ezeket a nyugis napokat...:)

2009. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi gáz, kislányom is már majdnem 6 hónapos volt, amikor elkezdte a forgást, sőt, azonnal ült is. Kivárta amíg tökéletesen megy. :-) És ez egyik napról a másikra történt. Úgyhogy ne aggódj. Én pl. most azért kezdtem el aggódni, mert már 8 hónapos, de nem mászik, és kúszni sem nagyon kúszik, inkább pozíció változtatásnak nevezném, amit csinál, de nem kúszik a szó szoros értelmében. Nem is kapaszkodik fel a járókában, kiságyban, és ilyesmi, de remélem, hogy ezt is majd úgy csinálja, hogy egyik napról a másikra egyszercsak elkezdi. Most engem azzal riogatnak, hogy vigyem orvoshoz, ha 8 hónaposan még nem mászik. Hát nem tudom, próbálok nem parázni....
2009. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!