Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Téli újszülöttnek mi a legfont...

Téli újszülöttnek mi a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Milyen ruházatra van szükség?

Mennyi az a hő, aminek állandónak kell lennie?


Valamint az alapfelszerelése miből áll (ruházaton kívül)?


2013. máj. 23. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Hosszú ujjú bodyk, rugik, zoknik kellenek, kintre vastag anorák, bundazsák, cérnasapka (otthon, fürdés utánra is), rá vastag sapka, pléd a babakocsiba, kocsikabát.


Éjszakára hálózsák, takaró... az ideális hőmérséklet attól függ, hogy mennyire lesz fázós ill. melegvérű a baba. A tarkójánál lehet megnézni, hogy van: ha nyirkos, akkor melege van, ha hűvös, akkor fázhat.

Mi sokáig 24-25 fokra állítottuk a fűtést.


A kiságy mellett legyen falvédő vagy rácsvédő.

2013. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nálunk átlagosan 22,5 fok volt 22,3-nál már bekapcsolt a fűtés. Fürdéshez 25 fokot csináltam és becsukott ajtónál fürdettünk. Fürdéshez majd kitapasztaljátok... azt mondják 32-36 fokos (kb.) víz jó a babáknak, az én Fiam visított minden fürdésnél egyszer melegebb vizet csináltam (38-40) és már nem sírt... Ezt majd kitapasztalod...

Ruhából mindenképp legyen lábzsákos overálja (egyszerű bele dugni nem lábanként kell szenvedni, hogy beledugod és tuti kirántja ha nem figyelsz :) )

Hosszú bodyk, sapik, sál, kis kesztyűk egy termo takaró babakocsiba és autóba (ha a picivel indulsz kocsival akkor egy nagy pokróc is legyen nálad mindig, ha lerobbansz, vagy hóakadály vagy bármi, hogy bőven bőven melegen tudd tartani és meg ne fázzon) pulcsik (nekem zip-zárosak váltak be... A nyaknál van egy réteg hogy a zár ne dörzsölje a bőrt (a piciknél erre még figyelnek)


alapfelszerelés: tisztálkodás: mosdókesztyű, csúszásgátló (szivacs vagy befektetős műanyag)+kád, körömvágó eszközök, krém, olaj vagy amit használni akarsz (én manna szappanoztam ahhoz nem kell krém se más egyéb). Törölközők.

sétákhoz takarók, kocsicipő, kocsira szerelhető játék.

otthonra légzésfigyelő, bébiőr, és ha rám halgatsz vagy 20 méter pórszívó cső vagy pet palack kaviccsal... Vettünk annyi csörgöt játékot stb... semmi nem kellett... csak porszívó cső és pet palack...


googleba beírod hogy babakelengye és rengeteg jó ötletet ad :) Van konkrét lista összeszedve...

2013. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét babám téli.

Először 22-23 C- ot csináltunk a szobájába, fürdésnél + hősugárzó.

Sétánál egy vékony és egy vastagabb sapi a fejére, nyilván érdemes mindegyikből 2 db. Érdemes 2 meleg overallt, amit lábfejig ki lehet zipzárazni, vagy gombolni.

Ezeken kívül semmi extra, mert otthon nem kell máshogy öltöztetni, mint máskor, hiszen van fűtés.

Mondjuk orrszívóporszívó, sterimar legyen otthon!

Érdemes mózeskosárban levegőztetni, hiába dönthető a sportülés vízszintesig, azért a mózes zártabb!

2013. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gabszem ***** válasza:
mi panelban lakunk, kislányom február elején született, kint minusz 20 fok volt és térdig érő hó (2012). Otthon kb 26 fok van úgy hogy el vannak zárva a radiátorok. Tudjuk hogy sok egy babának de ő ehhez van szokva (most már 15 hónapos). Itthon vékony pamut rugi volt rajta amíg pici volt és alatta rövid ujju body. Éjszaka is így aludt, de a derekára raktam textilpelust félbehajtva. Már 2 hetesen mentünk sétálni a nagy hidegben. A legfontosabb egy bundazsák (kocsizsák), én az otthoni ruhájában raktam bele, de raktam rá meleg sapkát (alá vékony pamutsapit amior nagyon hideg volt)és betakartam pléddel. Egy újszülöttnek a legkényelmesebb a rugdalózó alatta body-val. Ezekből legyen otthon bőven.
2013. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi egy meleg sapit tettünk kint rá, és a benti ruhájára egy kardigánt meg egy overállt adtunk. 2 pléd volt rajta, ennyivel tök jól érezte magát. Mózesben volt, az egész telet kint töltöttük így. Bent semmivel nem extrább, mint máskor, body+rugi, hajmosás után egy kis vékony sapka, míg a haja meg nem szárad.
2013. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tavaly december elején szültem, kint minusz 5-12 fok volt. Első 3 hétben nem vittem ki. Karácsonykor igen. Overall, pamutsapi,kapucni, overál alá body,rugdalózó.

Nem vagyok a túlöltöztetés híve. A lakásban a szobában 23-24 fok volt. Aludni body+rugi. Én takarót sem tettem rá,féltem,hogy magára húzza és megfullad. És úgyis van fűtés, így nem láttam értelmét. Egész mostanáig folyton azt hallgattam anyósomtól, hogy kevés rá 17 fokban is a body+rugi+melegítő alsó és pulcsi is, hozzátenném egyszer sem volt még megfázva, pedig kb minden másnap 1,5 órát sétálunk, és már februárban is hetente 2-3 alkalommal 1 órát kint voltam vele a szabadban.

Orrszívót tényleg vegyél, mert ha megfázik,szívni kell az orrát. Otthonra ne adj rá többet mint a kórházban is, és ha nem muszáj szerintem sapit sem, könynen kimelegedhet és állítólag az a bölcsőhalál kockázatát is növeli.

2013. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!