Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Prick/karcolásos bőrvizsgálato...

Prick/karcolásos bőrvizsgálaton volt valamelyikőtök a kisgyermekével? Ha igen, mennyi idős volt a lurkó és mennyire biztos eredményt hozott a vizsgálat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
tudomasom szerint 3 eves kor koruli gyerek esetben ertelmezheto az eredmeny
2009. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a biztos eredményre szeretnék reagálni. Sokkal-sokkal biztosabb eredményt ad, ha vérből nézetitek az allergéneket. Egyrészt ha valamire allergiás, akkor ne kelljen pár napig kenegetni a karját, másrészt ha nagyon allergiás, akkor átnyúlhat másra és újra kell csinálni a tesztet.

2009. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia, elso valaszolo vagyok, es a masodik valaszolonak igaza van, a verbol kimutatott eredmeny minden esetben biztos, mig a prick teszt a gyanut igazolja, de ott csak a pozitiv eredmeny szamit az is csak bizonyos koru gyerek esetben. hany eves a babad?
2009. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


14 hónapos múlt a lányom, tejallergia-gyanús, de igazából "csak" az ekcéma miatt gondolja róla a gyerekorvos.

Olyan jó lenne, ha valamilyen vizsgálattal teljesen egyértelműen eldöntenék, hogy tényleg allergiás-e, mert ha nem, akkor tök feleslegesen diétázik szegénykém.

Sokat olvasgattam különböző fórumokat, ott mindenhol azt olvastam, hogy a vérvétel eredménye abszolút nem biztos, a karcolásos teszt ahhoz képest biztosabb, bár az sem 100%, persze nem szívesen tenném ki a lányomat ennek a vizsgálatnak,csak olyan jó lenne valami biztosabbat tudni.

2009. okt. 6. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:

"a vérvétel eredménye abszolút nem biztos"

Nem hiszem, hogy ez így ebben a formában igaz. Egy ételallergiánál igaz lehet, de ott még a karcolásos is adhat fals eredményt. Ugyanis rengeteg esetben az a helyzet, hogy egyszerre kell két- v. háromféle kaját enni ahhoz, hogy kijöjjön az allergia, de ezt csak és kizárólag táplálkozási napló vezetésével lehet kiszűrni.

Azt tudom, hogy nekem a karcolásost nem tudta befejezni a doki, mert bedagadt az egész karom, majd egy hetembe került, mire nyomtalanul eltűnt. Utána csináltak vérvételből, majd olyat, hogy a hátama felragasztanak kis, löttyel átitatott gézdarabokat és 24 óránként nézik, összesen 96 órát van fent. Mindegyik más-más eredményt hozott, pluszba még megcsináltam az ételnaplót, ami szintén kidobott olyan eredményt, amire a többi teszt negatív v. minimálisan pozitív volt.

Szóval nem egyszerű, de ha ételgyanú van, akkor a legjobb a táplálkozási napló vezetése: mikor, mennyi, mit evett és ivott és ehhez képest mikor, hol, mekkora, mi jött ki rajta. Pár hét után látszani fog, hogy melyik étel (vagy hozzávaló) a ludas.

2009. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!