Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől büdösödött be a babám...

Mitől büdösödött be a babám köldöke? Mindennap alaposan tisztítom de még mindíg nem esett le a köldökcsonk pedig már majdnem 3 hetes. A te babádnak mikor esett le a köldökcsonk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni,de sürgősen vidd orvoshoz,valamilyen baci megtelepedhetett a csonknál,nehogy tovább fertőzödjön.Amúgy 8-10 nap alatt le kell esnie.Addig amig orvos nem látta ne kenegesd semmivel!Nem kaptatok fertőtlenitő hintőport?
2009. okt. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányomnak is ilyen gondja volt,soká is estt le a köldökcsonk,Ránézésre teljesen rendben volt de amikor egy picit elmozdult nagyon büdös volt.Én elvittem a gyerekorvoshoz Ő megtekerte egy kicsit és akkor látszott hogy begyulladt mert váladékos volt alatta és iszonyú büdös.Írt rá Hydrogen peroxyd 3%-os oldatot amivel minden este ki kellett pezsegtetni fürdés után aztán pedig fertőtlenítős hintőporral be kellett szórni .2-3 nap alatt rendbejött és le is esett a csonk.Mindenképp vidd el dokihoz a lehető leghamarabb.Biztosan ír rá Neki valamit és gyorsan helyrejön.
2009. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem a gyerekorvossal telefonon, és kérdezte váladékozik-e, de én nem látom hogy jönne belőle valami... azt mondta hogy előfordul és alkoholozzam és hintőporozzam tovább, ha pár napon belül nem múlik akkor megnézi... most akkor mi van
2009. okt. 3. 20:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Hintőpor és alkohol is van, azzal kezeltem mindezidáig
2009. okt. 3. 20:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Biztos ami biztos vidd el dokihoz,én a helyedben elvinném holnap az ügyeletre.
2009. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bár nálunk nem volt büdösödés és semmi rendellenesség, csak a 17. napon esett le, szóval az még önmagában nem gond.
2009. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet amiatt van hogy víz érte? A korházban mikor fürdették ráfolyt a víz többször, kérdeztem nem gond-e én úgy tudtam nem érheti viz, azt mondták nem baj ha viz éri csak ne ázzon benne, ezért itthon a fürdetésnél mi sem törödtünk vele ha ráfolyt a víz... eddig nem is volt vele semmi baj csak ma...
2009. okt. 3. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk tegnapelőtt esett le a 10. napon. Mi a kezdetektől csak alkohollal kenegettük, hintőporral nem. Nálunk is érte párszor víz de szerintem az nem nagy gond ha utánna rendesen le van fertőtlenítve.
2009. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

vegyél hidrogén peroxidot a kórházban ezzel is kezelik a babák köldökét nem csak alkohollal és inkább ne érje víz!

2/gy

2009. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a baj a legtöbb anyuka fél felemelni a csonkot. Sajnos így alatta könnyen összegyűlik a váladék a hintőpor keverékkel és lassítja a gyógyulást. Ezt nem szemrehányásként mondom, csak tudom, láttam számtalanszor anyukáknál. Minden tisztába tételkor egy alkoholos vattával és tiszta kézzel illik megemelni, felhúzni a csonkot és körbetörölni, ha kell több alkoholos pamacsot is lehet használni, majd hintőport szórni rá. Az alkohol száratja és fertőtleníti. Ne aggódj, ha ezt megcsinálod hamarosan búcsut mondhatsz a csonknak:)
2009. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!