Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem a hozzátáplálást,...

Hogy kezdjem a hozzátáplálást, kóstoltatást?

Figyelt kérdés
az oké, hogy picikével, és fokozatosan emelni az adagot, csak ha mondjuk almával kezdek egy picivel, akkor mondjuk másnap kipróbálhatjuk a barackot vagy répát, vagy előbb jussunk el az almával nagyobb adagig? tejpépet mikortól lehet vele kóstoltatni? még csak most fogom elkezdeni 1-2 héten belül a hozzátáplálást.
2009. okt. 3. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindig csak egyfélét kóstoltass vele.Ha már azt megszokta,jöhet a következő.A tejpép helyett inkább főzelékféléket adj neki,behabarva és sózva,vagy cukrozva.A tejpép tejbegríz,és a főzelékek sokkal egészségesebbek.
2009. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)

és mivel érdemes kezdeni?

2009. okt. 3. 11:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Én először adtam neki almalevet(én facsartam az almából)aztán baracklevet(szintén)aztán pár napig reszelve kapott barackot,utána reszelve almát.Sütőtökpürét akarok adni neki jövő héten,meg főtt répát,aztán majd tejpépet.Nem váltottam ki még étkezést,de rajta nem mulna,eszi ahogy a száján befér.Egy hete kezdtem el
2009. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,bocs,két hete.Első héten csak a pár kanál levet kapta
2009. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

épp most kínáltam meg pici almalével:) kicsit fintorgott, de mivel kortyoltam belőle, így tetszett neki:)))

2009. okt. 3. 14:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta, ha elkezdjük majd a hozzátáplálást, akkor 1. zöldséggel kezdjem, ne gyümölccsel. Mert vannak babák, akik gyümölcs után nem akarják, vagy nehezebben akarják megenni a zöldséget. Szerintem répával és/vagy krumplival kezdjed. Ha ragaszkodsz a gyümölcshöz, kezdheted alma-krumplival, aztán krumpli-tápszer, krumpli-répa. Utána jöhet az alma, majd alma-banán.
2009. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen. :)

ebben nem voltam biztos, h alma vagy inkább répa legyen:)

megkérdezem még a védőnőt meg a dr nőt, h ők mit szólnak hozzá:)

2009. okt. 3. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2009. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5 hós lesz a héten
2009. okt. 5. 09:15
 10/10 A kérdező kommentje:

a védőnő mondta, h mivel szépen fejlődik, nyugodtan próbáljak kóstoltatni vele 5 hónapos kora körül, nem kell kivárni a 6. hónapot.

egyébként anyatejes

2009. okt. 5. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!