Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezi, hogy lányom csak...

Létezi, hogy lányom csak este-éjjel anyás?

Figyelt kérdés

16 hós lesz, már hónapok óta egyedülalszik el este és délután is. De újabban (1-2 hete) egyre nehezebb letenni. Üvült, mint akit ölnek, nem nyugszik meg, ha véletlen el is alszik, felébred 5 perc után, és üvölt megint. Ha áthozzuk a nagyágyba és melléfekszünk,akkor elalszik. Egy idő után át tudom vinni, akkor alszik reggelig, de ugyanez van hajnali 5-6 között is. Feléberd, szül hogy anya, és ha nem megyek, addig ordít, amíg hagynám...De ha áthozom, mellém feszik, elalszik és alszik tovább 7-8-ig.

Tanácstalan vagyok, mit tegyünk.


Most már annyira hisztizik hogy lemászott a nagyágyról és az ajtóban ordít...

Sajnálom ,de nem akarom a nagyágyba szoktatni.

Ötlet, javaslat?


2009. okt. 2. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha te fekszel mellé egy kicsit? Nem viszed át a ti ágyatokba, de mégis ott van anya. Nálunk - szerencsére nem sokáig - de volt egy időszak, amikor nem tudott/akart egyedül elaludni. Én olyan fáradt voltam akkoriban, hogy elaludtam mellette a földön. Szerintem én aludtam mint ő. :-)

Egy idő után már nem igényelte, hogy megvárjam, amíg elalszik.


Lassan elkezdhettek konkrét esti menetrendet kialakítani. Pizsamába öltözés, fogmosás, esti mese, alvás. Ha minden este így zajlik, lassan elfogadja, hogy a mese végén anya kimegy.

2009. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mármint én aludtam hamarabb, mint ő
2009. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

VAn rend, már régóta, tejcsi, kis játék, fürdés, öltözés, kis mesélés, elbúcsúzás és otthagyom. Eddig nem is volt gond, de most hihetetlen hogy üvölt.

Ha ottmaradok vele, elfekszik, látszólag elalszik,de ha ki akarok jönni kezdődik minden előlről...ezt nem akarom elkezdeni,ezt csináltuk 6-12 hós kora között, azért lett megtanítva egyedül elalduni

2009. okt. 2. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem törtánt valami szokatlan dolog, akár apróság is?


Illetve ha kimész, felébred, sír, utána mi történik?

Volt olyan időszakunk is -igaz kicsit fiatalabban- amikor, már álmos volt, de nem akart elengedni. Lement az esti mese, még egy kicsit (5-10 perc) ott maradtam, aztán kijöttem. Ha sírni kezdett, visszamentem, megölelgettem, lefektettem, jóéjtpuszi, betakarás, estleg 2-3 percre ottmaradtam,aztán ki.

Ha megint sírt, visszamentem de már nem vettem ki, csak jóéjtpuszi, kis simogatás, betakarás.

Nem hagytam sokáig sírni sosem, nem hiszem hogy a "hadd sírjon, majd elalszik" megoldás lenne, de ahányszor visszamentem, már egyre kevesebbet tettem-vettem körülötte. Szerencsére néhány kör után elaludt.

2009. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Semmi konkrét változás nem történt.

Ha sír és kijövök, változó. Van hogy visszaalszik hamar kis sírás után, van, hogy megint visszamegyek megnyugtatom és visszaalszik, de van hogy csak jobban hergelődik-ilynekor más megoldást nem látván áthozom és mellettünk alszik el, ígaz ilyen ritkán, talán 2-3 alkalomal volt csak.

Ma is nagyon üvöltött, de visszamentem, megnyugtattam, letettem, kijöttem, még nagyobb üvöltés, de 2 perc után mintha elvágták volna és csönd. Meg is ilyedtünk benéztem,de visszamászott a helyére és aludt. Ezt sem értem, hogy hogy tud ilyen hamar "megnyugodni"..

5 percnél én sem hagyom soha tovább egyedül ilyenkor.

CSak nem értem a korszakváltásokat...Eddig nem félt, most félne valamitől? ha meg csak anyás, nappal miért nem anyás?

2009. okt. 2. 22:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál jellemző, hogy ha nagyon elfáradt, egyik végletből a másikba esik. Tehát nyugodtan lehet hogy egy nagy sírással "kiengedi a gőzt" és már alszik is. Nem szokta mostanság kihagyni vagy lerövidíteni a délutáni alvást?


Az is lehet, hogy most nagyon anyás korszakát éli. Van ilyen. Nálunk is volt, de ismerősök is mesélték, hogy néhány hétig apa nem érdekelte a gyereket, pedig ugyanúgy foglalkozott vele, mint előtte. Aztán ahogy jött, el is múlt ez a dolog.


Ha más gond nincs, akkor türelem és kitartás. Szerintem jól fekteted a gyerkőcöt, hamarosan vissza fog állni a "régi" menetrend.


Esetleg vond be apát, hogy fektessétek együtt a picurt, és első körben ő menjen vissza hozzá. Persze ugyanúgy ölelgetés, jóéjtpuszi stb..., esetleg valami "apás" amit te nem szoktál. Hátha neki hamarabb elalszik. De legyél a közelben, és menj be te is, ha nem kezd el apával foglalkozni (nem az a cél, hogy úgy érezze nem vagy vele)

2009. okt. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!