Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor alatt adtok fogzásr...

1 éves kor alatt adtok fogzásra Cataflan cseppet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Jesszus, ez ilyesztően hangzik...

A cataflan baromi erős gyógszer, bár csak a felnőtt verzióját ismerem..

Öcsém huszonévesen is repült egy tablettától, nem is vett be többet....

Én nem adám...

2009. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

[link]

Csak 12 hónaposnál idősebbnek adható. De ez vényre kiadható gyógyszer, mire írták? Gondolom nem fogzásra. Inkább használj Panadol baby-t, vagy Nurofent!

2009. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Én néha adok. 10 hónapos a lányom, ma is kapott tíz cseppet. (kilónként 1 cseppet lehet). A gyerekorvosunk tanácsára vettem, de csak akkor adom, mikor nagy gáz van... Ma is ez volt. 6 óra óta gyakorlatilag üvöltött, az amúgy egyáltalán nem sírós lányom. :(
2009. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Semmilyen korban nem fogyasztunk Cataflant! Nem is értem hogy miért ennyire népszerű ez a gyógyszer?!! Felnőtt embereknek is kikezdi a gyomrát a hatóanyaga! Olyan mintha ágyúval lőnél verébre!

2009. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem (mint felnőttnek) speciel két szem Cataflam tabletta sem hat.. Egyszerűen nem reagál rá a szervezetem, próbáltam már néhányszor fejfájásnál. Utána egy órán belül még Quarelint is kellett bevennem.
2009. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Van Cataflan csepp kifejezetten gyerekeknek és igen, fogzásra is felírhatják. Bár nekünk is 1 éves kor után írta fel a dokinő. A rágófogai jöttek majd 39 fokos láza volt és egész nap sírt. A Cataflan nekünk "csodaszer" volt, a Panadol stb. nagyon gyengék voltak.
2009. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Hiába pontoztatok le, (2.) akkor is a gyerekorvostól kaptam a tippet...
2009. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

21:08-as vagyok.

Látom a pontozásból, hogy nagyon le vagyok szavazva. Szomorúnak, sőt kétségbeejtőnek tartom, hogy orvosok adják és felírják gyrekeknek ezt a gyógyszert! A benne lévő hatóanyag erősen izgatja a gyomor nyálkahártyáját, hosszú távon pedig vesekárosodást okozhat. A Cataflan nem steroid típusú fájdalom és gyulladáscsökkentő hatású készítmény. Elsősorban ízületi, és izom fájdalmak kezelésére használják! Valóban rendkívül hatásos szer, és nem vitatom, hogy a babáknak nagyon fáj a fogzás, de túlzás ezzel kezelni! A gyártók persze hogy készítenek mindenféle kiszerelésben és korosztálynak, hiszen ez a világ legnagyobb üzlete! Válasszatok inkább olyan gyógyszert aminek nincs ennyi durva mellékhatása! Hiszen nem csak az a fontos hogy most ne fájjon, hanem hogy egészséges is maradjon a manó!

2009. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, én is egy korábbi válaszoló vagyok, aki adtam már Cataflamot, először 8 hónaposan, majd épp ma újra.. Doki mondta, hogy adhatom neki. De nem értem, a fogkibújásnak semmi köze az ízületi és az izomfájdalomhoz, akkor mire fel ajánlotta ezt az orvos? Egyékbént elhiszem amit írsz, de most kicsit meg is ijedtem... a lányom 3 órát üvöltött este, pedig 2-3 hetes korában volt ilyen sírás utoljára... De azóta alszik...
2009. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok azzal, hogy, a Cataflannak, mint minden gyógyszernek van mellékhatása! De mivel kb. 2-3szor kapott belőle semmi baja nem lesz. Miért jobb az, ha egy gyengébb fajtából kell többször adni? Az nem baj? Annak nincs mellékhatása? Egyáltalán nem vagyok gyógyszerpárti, sőt! De ha a gyereknek fáj vmilye akkor segítek rajta. Ezt egy megbízható, tapasztalt orvos írta fel. Tudom, a gyógyszeripar a legnagyobb biznisz a világon, de ész nélkül nem szedjük, nem belőlünk fognak meggazdagodni az biztos! Egyébként meg nem vagyok gyógyszerész, hogy teljes biztonsággal eldöntsem egy gyógyszerről, hogy milyen mellékhatásai vannak! Sajnos!
2009. okt. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!